… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Hišám Saídni

mrtvý Hišám Saídni

Arabské „palestinské zdroje“, které cituje nezávislý izraelský blog Terror Watch, uvádějí, že Hamas (Hnutí islámského odporu) pomohl Izraeli lokalizovat a zabít salafistického teroristického vůdce Hišáma Saídního (Hisham al-Saedni, هشام السعيدني) a dalšího předního teroristu Ašrafa Sabaha (Ashraf Sabah). Oba byli zabiti tuto sobotu raketou, která zasáhla jejich motocykl ve městě Džabalíja (Jabalya, جباليا) na severu Gazy.

Zpráva není potvrzena z jiného zdroje a důvěryhodnost blogu není ověřena.

Blog tvrdí, že některé složky Hamasu, které bojují s Mudžahedínskou radou šúra Jeruzaléma (Mujahideen Shura Council of Jerusalem), v jejímž čele stál Saídní, poskytly Izraeli Saídního soukromé telefonní číslo, aby se tak zbavily ohrožení vlády Hamasu v Gaze.

Zdroj uvádí, že Saídnimu krátce před jeho zabití telefonovala izraelská zpravodajská služba, zjevně aby si před odpálením rakety potvrdila jeho totožnost a zdá se, že na telefonát reagoval Sabah.

Podle Terror Watch viní Hamas také salafisté na webech spojených se světovým džihádem. Salafisté tvrdí, že izraelská zpravodajská služba pronikla hluboko do „bezpečnostních mechanismů“ Hamasu a že některé části Hamasu spolupracovali s Izraelem při likvidaci Saídniho.

Egyptský web A-Šark Al-Avsát (Asharq Al-Awsat) minulý měsíc informoval, že vztahy mezi Hamasem a salafistickými skupinami v Gaze „se dostaly do fáze sporů“ a že Hamas „začal utahovat smyčku kolem salafistických džihádistických elementů.“

Vláda Hamasu v Gaze údajně zahájila kampaň v důsledku srpnového útoku na stanoviště egyptské armády, při němž bylo zabito 16 egyptských vojáků, a zatýkání salafistů zintenzivnila poté, kdy proti přání Hamasu stříleli rakety na Izrael.

Představitel salafistických džihádistů Abú Abdalláh al-Muhadžír (Abu Abdullah al-Muhajir) A-Šark al-Avsát informoval, že „Hamas během krátké doby zatkl 37 (salafistických džihádistických) příslušníků… pronásledují džihádisty dům od domu, ulici od ulice.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Did Hamas Give IDF Saedni’s Phone Number?


Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv