… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

kamenem poškozené auto

kamenem poškozené auto

Arabové v Judeji a Samaří včera výrazně zintenzivnili házení kamení a další útoky proti Izraelcům, čímž dávají najevo svoji podporu teroristům v Gaze a odpor k protiteroristické Operaci Sloup oblakový. Je hlášeno mnoho případů výtržnictví a střelby.

Ve vesnici Chalcúl (Halhoul) poblíž Hebronu se Arab pokusil zaútočit na vojáka Izraelských obranných sil. Ten se bránil střelbou, útočníka zranil a ten následně na následky zranění zemřel. Arabové také stříleli na vojenské kontrolní stanoviště u Dženínu (Jenin). Nikdo nebyl zraněn, ale stanoviště bylo poškozeno.

Arabové se také bouřili u Maale Levona (Ma’ale Levonah) v centrálním Samaří. Házeli kameny a zápalné lahve na projíždějící vozidla. Jedno vozidlo bylo takto zapáleno a arabský dav jej poté obklíčil. Řidiči vozidla se podařilo utéct do bezpečí dříve, než chátra k vozidlu dorazila a zničila ho.

Arabové se srotili také u Rácheliny hrobky v Betlémě, kde zabránili Židům v přístupu na toto místo. Policie dav rozehnala. Dva Arabové byli při nepokojích vážně zraněni, dalších sedm lehce.

Arabové také řádili u Azúnu (Azoun) v centrálním Samaří, kde házeli kameny na projíždějící vozidla s izraelskou poznávací značnou. I tam policie a Izraelské obranné síly nepokojen potlačily.

Hlášena je řada útoků kameny na vozidla na hlavních silnících, včetně silnice 443, kde bylo hlášeno několik incidentů v oblasti Bejt Horon.

K případům házení kamenů došlo také u Bejtar Ilit a dalších měst oblasti, stejně jako na silnici 60 v Benjaminu.

Autobus č. 143 z Jeruzaléma byl okolo 22. hodiny zasažen dvěma Molotovovými koktejly, z nichž jeden se skutálel pod autobus, druhý však zasáhl a rozbil okno. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, jen jedna mladá žena propadla hysterickému záchvatu. Na křižovatce Kochav Jaakov na autobus čekala sanitka a záchranáři ověřili, že vše je v pořádku.

Nepokoje byly hlášené také z Hebronu a okolí. Arab, který házel zápalné lahve na vojáky Izraelských obranných sil v Bejt Hadasa byl zraněn obrannou střelbou.

   sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Major Arab Rioting, Rock Throwing in Judea and Samaria.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv