… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Liga proti antisemitismu svolává na neděli 25. listopadu 2012 demonstraci na podporu Izraele, která se koná od 13 do 17 hodin na Václavském náměstí v Praze, pod sochou sv. Václava.

Kdo stojíte při tomto mladém a nevýslovně statečném státu, jeho armádě a jeho obyvatelstvu, přijďte mu vyjádřit podporu nejen po internetu, ale na společném setkání všech jeho přátel! Izrael má právo se bránit!

Můžete zde také podepsat Petici za vypovězení uznání Státu Palestina, adresovanou vládě České republiky, jejíž text níže publikujeme.

 

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

ZA VYPOVĚZENÍ UZNÁNÍ STÁTU PALESTINA

My, níže podepsaní občané ČR, žádáme vládu ČR, aby vypověděla uznání Státu Palestina.

Odůvodnění:
Stát Palestina vyhlásil jednostranně Jásir Arafat 15.11. 1988. Uznalo jej tehdy 114 zemí, převážně muslimských a komunistických. Samotný Izrael, na jehož teritoriu Autonomní území pod Palestinskou národní správou leží, však Stát Palestina neuznal a neuznává. Oprávněně svůj souhlas podmiňuje uznáním existence Státu Izrael z palestinské strany.

Zastoupení PNS v ČR nese označení Velvyslanectví Státu Palestina od února 1989, kdy tehdejší ČSSR (pod komunistickým diktátem) v roce 1988 uznala vyhlášení Sátu Palestina. Česká republika uznala všechny státy, které ke dni 31.12. 1992 uznalo Československo a to čl. 5, odst. 1 ústavního zákona č. 4/1993 Sb. O opatřeních souvisejících se zánikem ČSFR, tedy i Stát Palestina. Tak do nové právní úpravy proklouzl tento komunistický relikt. V ČR tedy máme velvyslanectví neexistujícího státu, při čemž geneze jeho uznání u nás je spjata s komunistickou minulostí. Jak na svých webových stránkách uvádí MZV ČR: „………však náš stát de facto existenci Palestinského Státu neuznává.“ Žádáme, aby se tento stav srovnal de facto i de iure. Žádáme změnu statutu zastoupení PNS v ČR z Velvyslanectví Státu Palestina na Diplomatickou misi PNS v ČR.

Neznamená to však, že bychom byli proti vzniku Státu Palestina v případě, že uzná právo na existenci Izraele, jakožto židovského státu, se kterým má naše země tradičně velmi dobré vztahy.

Děkujeme, že se tímto problémem budete zabývat.

9 reakcí na Demonstrace na podporu Izraele 25. 11. 2012 na Václavském náměstí v Praze

 • smal napsal:

  Jsem přesvědčen, že každý racionálně uvažující člověk, který je alespoň trochu seznámen s historií Blízkého východu musí stát na straně Izraele. Izrael je jediným demokratickým státem v tomto regionu a to co vybudovali židovští osadníci na nehostinných pláních a pouštích je obdivuhodné. Všechny války mezi Izraelem a Araby byly důsledkem arabských agresivních činů. Dle mého názoru není dohoda s Araby možná; pokud muslimové nebyli donuceni silou nikdy žádnou dohodu nedodrželi. ČR by měla rozhodnutí komunistické vlády ČSSR revidovat a zastoupení teroristů v Praze zrušit.

 • Fanuel napsal:

  ŽÁDNÁ PLASTELINA …ŽÁDNÝ STÁT……PALESTINA………JEN KANÁN A JUDEA I SAMAŘÍ…..DAVIDOVO DĚDICTVÍ….K SYNU ČLOVĚKA…..,,IZRAELI“……. ,,SLYŠ“ A NEZAPOMEŇ….
  STANEK FRANTISEK FANUEL

 • Talmid napsal:

  Možná, mě tak napadlo, že bychom mohli stvořiti organizaci či využíti stávajících, které mají podporu Izraele v popisu zájmů. Když to vyhlašuje Liga, je to nebo by mohl být střed zájmů, poněvadž se nejedná o rasistický konflikt.

 • wocicko napsal:

  😥 Tak časové rozmezí demonstrace bylo asi trochu přepálené… Dorazila jsem před třetí a byla jsem svědkem akorát balení… Nedá se petice podepsat ještě někde jinde?

 • cogavec napsal:

  Zvažoval jsem,jestli mám přijet do Prahy.Bydlím více než 300 km daleko(po cestě).Nakonec jsem nejel,petice je samozřejmě v pořádku a s jejím obsahem lze souhlasit.

 • Eva napsal:

  Také bych byla docela ráda, kdyby se text petice objevil třeba na těchto stránkách, třeba i s možností podpisu – šmejdila jsem na webové diskusi Ligy proti antisemitismu, ale…., některé názory nebudu raději komentovat, důležité je, že jsem tam text nenašla.

 • Scooolie napsal:

  Mohu poradit jediné: Obraťte se přímo na Ligu proti antisemitismu. Kontakt je na jejím webu, popřípadě není problém nalézt spojení (vyhledáním včerejší demonstrace) také na Facebooku.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv