… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Na demonstraci přišlo okolo tří stovek lidí, v podstatě tolik, kolik jich reagovalo kladně na internetové sociální síti Facebook. Ale přijeli lidé i ze vzdálených míst republiky, dokonce až z Moravy. Shromáždění proběhlo v poklidné, přívětivé atmosféře a za slunečného počasí. Po zaznění HaTikvy a troubení šofarů přivítala účastníky demonstrace za svolavatele, Ligu proti antisemitismu, Věra Tydlitátová, která také přečetla prohlášení. Pak krátce promluvil Roman Joch a po něm senátor Jaromír Štětina, kteří se oba shodli na právu Izraele na sebeobranu. Za české křesťany promluvila doyenka Bratrské jednoty Baptistů v ČR „babička“ Ludmila Hallerová. Na závěr byla přečtena Petice občanů ČR za vypovězení uznání Státu Palestina, kterou podepsalo na místě téměř tři sta lidí. Se sběrem podpisů bude LPA pokračovat. Informace, kde si bude možno petici a podpisový arch stáhnout, zveřejní v co nejkratší době na FB skupině Podporujeme Izrael. Děkujeme všem účastníkům za nádhernou atmosféru, kterou na místě, kde se píšou české dějiny, pomohly svým vyjádřením přátelství k Izraeli vytvořit.  (Z.W.)

Za českou židovskou komunitu nepromnluvil nikdo, patrně Federace anebo její organizace plánují nějaký jiný způsob vyjádření solidarity s Izraelem. Zejména s obyvateli jižního Izraele, který byl pod palbou raket z Gazy a přestože ztráty na životech nebyly značné, psychologická pomoc je jistě vítána, stejně tak jako podpora ekonomiky.  (red.)

 

 

 

 

 

Jedna reakce na Demonstrace na podporu Izraele + Fotoesej

  • Tangonela napsal:

    Dobrý den. Nemohl jsem se zúčastnit demonstrace, proto chci alespoň takto vyjádřit solidatitu a podporu práva Izraele na sebeobranu. Jsem s Vámi, přátelé.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv