… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Telavivská burza

terčem kybernetických útoků se mimo jiných stala také Telavivská burza

Izrael se od počátku protiteroristické Operace Sloup oblakový, zahájené minulou středu, stal terčem masivní kybernetické války s miliony pokusů o nabourání státních internetových stránek.

Ministr financí Juval Štajnic (Yuval Steinitz) včera před pravidelným zasedáním vlády uvedl, že vláda nyní vede válku „na druhé frontě – kybernetických útoků na Izrael.“

Štajnic sdělil, že v předcházejících čtyřech dnech Izrael „odrazil 44 milionů kyber útoků na vládní stránky. Všechny byly zmařeny, kromě jediného, jehož cílem byl jeden konkrétní web, který byl šest nebo sedm minut mimo provoz.“

Jeho prohlášení přišlo den poté, kdy aktivistická skupina Anonymous podle AFP sdělila, že vyřadila z provozu desítky webů izraelských státních úřadů a přední banky na protest proti izraelským leteckým úderům na Gazu.

Jak Izrael tak Hamas se současně snaží využívat sociální sítě v boji o názor veřejnosti na nejhorší válečný konflikt za poslední čtyři roky.

Štajnic neuvedl, kdo nese odpovědnost, ale sdělil, že státu se daří úspěšně odrážet prakticky všechny útoky a zamezovat tak vážnějším výpadkům nebo jiným škodám.

Anonymous v sobotu tvrdili, že vyřadili z provozu nebo vymazali databáze takřka 700 izraelských soukromých a veřejných webů, včetně webu Bank of Jerusalem.

Tvrdili také, že na protest proti přerušení internetového spojení v Gaze na chvíli vyřadili i stránky izraelského ministerstva zahraničí.

Štajnic se k Anonymous přímo nevyjádřil ani neupřesnil, zda se vláda stala terčem koordinovaného útoku. Odmítl také sdělit, z kterých zemí útoky pocházely.

Ministr nicméně zdůraznil, že vláda má připravené zálohování „základních webů“ pro případ, že by byly vyřazeny z provozu.

„Jedná se o bezprecedentní útok a náš úspěch je větší, než jsme čekali,“ dodal Juval Štajnic.

  sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel Deflects 44 Million Cyber Attacks.

3 reakce na Izrael odrazil 44 milionů kyber útoků

 • Vader napsal:

  Sestřelit o šabatu web banky, to věru není špatný vtip 😀 Asi jako odnést v červenci kyblík sněhu z Antarktidy. Ale pokud ty script kiddies s DDoS baví jen weby, tak je to pořád v pohodě :mrgreen:

 • cogavec napsal:

  Anonymous se chvástá velkými úspěchy při boji proti Izraeli.Teď prý pracuje na vyřazení protiraketového systému Železná kupole.Jinými slovy Anonymous naznačuje své přání terorizovat izraelské civilisty.Gazanské rakety jsou přece zamířeny převážně na civilní cíle.

  • TrpasliciDestilerka napsal:

   Vyřazením obranného systému by se stali prachobyčejnými vrahy. Je ale potřeba říct, že to hnutí nemá žádnou strukturu, tedy pokud vím, a v podstatě se vždy spojí jen nějaká část jejich členů proti něčemu, takže tam může být i velký podíl proizraelských členů.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv