… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Železná kupole (schéma fungování)

rakety Hamasu

dostřel raket Hamasu (kliknutím se obrázek zvětší)

Gazanští teroristé i dnes pokračují v ostřelování jihu Izraele desítkami raket. Sirény Červeného poplachu (Ceva Adom, צבע אדום) znění v ulicích měst a na rozhlasovém Tichém kanále znějí znovu a znovu jména obcí, na němž směřují arabské rakety a jejichž obyvatelé mají utíkat do krytu nebo jej ani raději neopouštět. Potřetí během tří dní byly vystřeleny rakety na Tel Aviv.

Během čtvrtého dne Operace Sloup oblakový (מבצע עמוד ענן) dopadlo na jih země již okolo 70 raket, 15 raket zničil obranný systém Železná kupole (כיפת ברזל).

Okolo poledne dopadly 4 rakety na město Ašdod (Ashdod) a lehce zranily 5 lidí, kteří byli převezeni do Kaplanovy nemocnice v Rechovotu (Rehovot). Jedna z raket poškodila dům, dvě škodu nezpůsobily a poslední zničila auto.

Přibližně čtvrt hodiny poté byla další salva 4 raket, směřujících na Ašdod, sestřelena Železnou kupolí.

Domy byly arabskými raketami poškozeny také v obvodu regionální rady Eškol (Eshkol) a Beer Tuvija (Be’er Tuviya). Nikdo nebyl zraněn, protože obyvatelé byly v krytech.

Beer Ševa (Be’er Sheva) byla podle některých zpráv zasažena 6 raketami a další 4 byly sestřeleny. Podle jiných zpráv však zásaženy nebyly obytné čtvrti.

V odpoledních hodinách se potřetí během tří dnů rozezněla siréna protivzdušné obrany v Tel Avivu. V centru města byly slyšet dvě exploze, jak systém Železná kupole – umístěný na ochranu města teprve dnes ráno – obě íránské rakety Fadžr-5 zničil.

Během dnešního dopoledne utrpěli zranění od výbuchu miny v oblasti Eškolu 4 vojáci Izraelských obranných sil.

Od zahájení Operace Sloup oblakový tuto středu vystřelili Arabové z Gazy na Izrael již více než 700 raket. Jen okolo 30 z nich však dopadlo do obydlených oblastí. Železná kupole sestřelila 230 střel, což je 90% úspěšnost.

Náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz) dnes po poradě s velením nařídil zintenzivnit množství úderů na teroristické skupiny, zejména odpalovače raket.

Jedna reakce na Izrael stále pod palbou: přímé zásahy domů v Ašdodu a Eškolu, raketový útok na Tel Aviv

  • samuel1776 napsal:

    V této , pro Vás tak důležité chvíli,je dobré si připomenout slova jednoho Velkého muže.Pokud je dobro nebojácné ,je zlo bezmocné.Tímto mužem je Ronald Reegan.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv