… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

zbořené sídlo Hamasu

zbořené sídlo Hamasu

Izraelské letectvo a námořnictvo během noci a dnes ráno bombardovalo v Gaze cíle spojené s teroristickým Hamasem a jeho spojenci. Kromě čistě vojenských cílů byla se zemí srovnána čtyřpodlažní budova na západě Gazy, sloužící vládě teroristického Hamasu.

Rakety z Gazy na Izrael pršely i nadále celou noc.

Zničení budovy, v níž se nacházela kancelář vůdce Hamasu Ismajla Haníji (Ismail Haniyeh), mělo i symbolický podtext, neboť právě v této budově se včera ráno sešli vůdcové Hamasu s egyptským premiérem Hišámem Kandílem (Hisham Qandil). Jednalo se tedy o vzkaz nejen islámským teroristům, ale i Egyptu, že Izrael si z jejich výhrůžek málo dělá.

Během večera také Izraelské obranné síly ohlásily likvidaci dvou velitelů ozbrojených sil Hamasu. Jedním z nich byl velitel gazanské oblasti El Muazí Mohamed Abú Džaláh (Muhammad Abu Jalal) a druhým velitel oddílu protitankových raket Chálid Šaír (Khaled Shaeer). Dnes byla ohlášena eliminace velitele „protivzdušné obrany“ Hamasu.

Podle palestinskoarabských zdrojů jeden z úderů zasáhl v Džabalíji (Jabalia) také dům vysokého představitele „ministerstva vnitra“ Hamasu Ibrahíma Saláha.

Letecké údery směřovaly také na „policejní stanice“ teroristů. Podle zpráv gazanské distribuční společnosti bylo zasaženo také 5 elektrických transformátorů.

dolet raket HamasuOd 18. hodiny do dnešního ráno letectvo udeřilo na více než 200 teroristických cílů v Gaze, včetně 120 míst na odpalování raket a více než 20 pašeráckých tunelů v Rafiáhu. Otřesy po výbuších po leteckých zásazích v Rafiáhu bylo údajně cítit až ve 45 km vzdáleném egyptském městě Al-Aríš (El-Arish).

Od zahájení Operace Sloup oblakový (מבצע עמוד ענן) letectvo udeřilo na okolo 830 teroristických cílů v Gaze.

Rakety na Izrael padají i přes úsilí letectva v noci a dnes ráno nadále. Sirény Červeného poplachu zněly v noci v Netivot a v oblasti Aškelonské pobřežní regionální rady, ráno pak opět v Netivot a v oblasti Regionální rady Sdot Negev.

Vláda Palestinské správy se od chování svých soupeřů z Hamasu v Gaze nedistancovala a naopak vynucený vojenský zásah Izraele odsoudila jako „agresi“ a podpořila „palestinský odpor.“ Tato tzv. „umírněná vláda“, v jejímž čele stojí předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas), je složená z členů hnutí Fatáh, sídlí v Ramalláhu a ovládá arabská autonomní území v Judeji a Samaří, protože z Gazy byla Hamasem násilně vyhnána v roce 2007.

(S ohledem na mimořádnou situaci aktualizuje Eretz.cz své zpravodajství výjimečně i během šabatu. Zpravodajský přehled připravují nežidovští pracovníci redakce.)

9 reakcí na Izraelské letectvo pokračuje údery na Gazu, srovnalo se zemí sídlo „premiéra“ Hamasu (+ video)

  • kvolaa napsal:

   Jsme s vami, Izraelci. Drzte se a nedejte na vztekly rev neonacisticke Evropy, podporujici palestinske vrahy vsemi zpusoby.
   Ale soudim, na rozdil od predesleho komentare, ze zivoty lidi maji ruznou cenu. Jinou cenu ma zivot pracujici mirove rodiny v Askelonu a jinou zivot tisicu zlocineckych, naci-islamem zpitomelych silencu v Gaze (nulovou). Zabijte jich prosim co nejvice, at je mir.

 • matews napsal:

  Jsem charismatický křesťan a chci vyjádřit plnou podporu Izraeli . Žádný jiný národ není tak zdrženlivý a to i v přímých bojích, které opakovaně ohrožují jejich malé území a civilisty. To co předvádí Hamás je nelidská agrese nejen naproti Izraeli ale taky svým vlastním lidem. Hamás je nositelem do nebe volající zvrácenosti. Z nebe taky přijde odpověď na jejich činy. Je otázkou jestli se dá vůbec bezpečně rozdělit obyvatelstvo Gazy na teroristy a civilisty. Pokud to ale jde, tak je to Izrael, který to dělá s obdivuhodnou dovedností. Proto se modlím ať se Bůh a každý statečný národ a člověk Izraele zastane a pomůže jak to jen jde.
  Šalom Izrael

  • kvolaa napsal:

   Spravny postreh, s tim delenim Palestincu na teroristy a civilisty – to je totiz skutecne problem. Asi jako v roce 1942 delit Nemce na nacisty a nenacisty. Urcite tam nenacistu take treba 10% bylo, ale nemohli nic delat, nez umirat za Hitlera a vrazdit. Takze je spravne take stihla odplata – primo z nebe, jak pisete. Ovsem Nejvyssi si pro to vyvolil bombardovaci svazy anglicanu, sypajicich velmi nehumanni zapalne fosforove bomby zcela verejne a zamerne na civilni cile, obytne ctvre. Na rozdil od americanu, kteri prioritne bombardovali cilene zbrojni vyrobu. Po teto lekci se Nemcum rozsvitilo v kebulich, tedy tem, co to inferno prezili.
   Snaha izraelcu o co nejmene civilnich obeti je tak ponekud kontraproduktivni – jenom to cele zhorsi. Protoze ti obycejni lide tam ziji v brutalni diktature a dokud jim nebude hrozit smrt ze vsech stran, tak nic proti vladnoucimu vrazednemu neo-nacistickemu (tj. islamskemu) Hamasu neudelaji. A valka bude pokracovat, stupnovat se, dokud neziskaji islamisti jaderne zbrane. A pak bude mrtvych milionkrat vice.

 • samuel1776 napsal:

  Přátelé z nejmilejších-na Vaší straně jsou tyto nesmírné hodnoty západní civilizace,které jste spoluvytvářeli a které nyní bráníte- patří mezi ně : svoboda-pravda-víra-moudrost a soucit.Barbarský Hamas a jemu podobní všemi opovrhuje a chápe je jako Vaši slabost.Váš boj je bojem všech slušných,rozumných a moudrých lidí této planety bez rozdílu-tato obrovská masa lidstva stojí za Váma.Hloupost a tupost té ubožejší části lidstva stojí na straně Hamasu a jemu podobných-oni bojují pod praporem podlosti-lži-barbarství a bezbřehého vraždění.Jejich jediným cílem je nastolení barbarského islámu na celé této krásné planetě.Nedovolme jim to,neustupujme.Vaše vítězství-přátelé-posílí nás všechny,kteří jsme Vaší součástí.Tento boj doveďte do vítězného konce.Barbar rozumí pouze Vaší vojenské síle-soucit,pravda ani lidství není pro ně zhola nic. My všichni jsme v duchu s Váma napříč všemi státy světa-Bůh Vám pomáhej.

  • kvolaa napsal:

   Krasne napsano. Bohuzel, jedine, co se v dejinach proti barbarstvi a diktaturam osvedcilo, je uplatneni kolektivni viny, plosne zabijeni civilistu a totalni eliminace vule k odporu. Jako proti nacistum. Vypalena mesta. Kazdy den 10 000 bombarderu sypajicich bomby na nemecke domovy. Izrael diky novym zbranim zkousi novou taktiku, kterou si dosud nikdy zadna armada nemohla dovolit – cilene udery na politiky a velitele, ryze na vojenske objekty. Ackoliv to ma nejake takticke efekty, tak na vysledku to nic nemeni – valku to nezarazi. Pouze pozastavi, do dalsi zesilene eskalace. A jednou naci-islamiste ziskaji jadernou zbran. Pak bude milion mrtvych na strane Izraele nebo kdekoliv ve svete – je jim to prakticky jedno kde. Odvetou bude vyhlazeni velke casti islamistu a arabu obecne. Coz by se nestalo, jeste dnes by slo ten system rozdrtit zcela treba jen milionem mrtvych. Ale to z humanismu neudelame, takze za 10-20 let jich budeme muset zabit stovky milionu.

 • Josef napsal:

  nejsem militantně založen, na vojně mně půjčili jen mostní tank, ale aby se národ, který ještě ekonomicky i jinak pomáhá sousedovi bál, kdy mu od něj přiletí raketa a bude zabíjet, to volá po zásahu. Fandím Izraeli, ať opravdu dopadnou pachatele těchto ničemností a ať zbytečně netrpí umírnění arabové. V Gáze jsem nebyl, ale asi tam žít nebude žádná legrace ˇa ten ,výplach mozku radik. islámem,-je mně jich líto.

 • sovaandrea napsal:

  Som charizamatická kresťanka a chcem tu verejne prehlásiť,že sa pravidelne za Izrael modlíme,žehnáme mu a aj prakticky podporujeme boží ľud priamo v Izraeli i v diaspóre. Ale chcem tu vyjadriť aj podporu a modlitbu za ľud v Palestíne , aj oni trpia ,modlíme sa za ich prebudenie ,aby sa im otvorili oči a uverili (aj oni sú synmi Abraháma).Nie sú všetci teroristi a nie všetci vyhlásili džihád. Žehnám Vám Boží pokoj a ochranu,milovaní.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv