… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Gaza pod palbou

teroristická Gaza pod palbou

Izraelský Bezpečnostní kabinet na svém zasedání včera večer přijal 5 rozhodnutí, týkajících se vojenské protiteroristické Operace Sloup oblakový, zahájené včera odpoledne.

Kabinet jednomyslně rozhodl:

  1. Izraelským obranným sílám a Službě všeobecné bezpečnosti (Šabak) uložil pokračovat rozhodně v akci proti teroristické infrastruktuře operující z Gazy proti civilním obyvatelům Izraele s cílem zlepšit bezpečnostní stav a umožnit obyvatelům Státu Izrael normální život.

    Současně s vojenským úsilím se Izrael bude podle svých nejlepších schopností snažit vyhnout se v souladu s mezinárodním právem civilním škodám, respektujíce humanitární potřeby obyvatel.
  2. Izraelským obranným silám, Ministerstvu obrany domácí fronty, Izraelské policii a všem relevantním agenturám uložil provést všechny nezbytné kroky v souladu v prohlášením ministra obrany Ehuda Baraka o vyhlášení mimořádného stavu na domácí frontě.
  3. Izraelským obranným silám povolil podle potřeby a po schválení ministrem obrany Ehudem Barakem mobilizovat záložní jednotky.
  4. Národnímu informačnímu ředitelství a Ministerstvu zahraničí uložil ve spolupráci se všemi relevantními agenturami vysvětlovat izraelské akce v Izraeli a na mezinárodní scéně.
  5. Zmocnil premiéra Benjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) spolu s ministrem obrany Ehudem Barakem a ministrem zahraničí Avigdorem Liebermanem, aby podle potřeby po konzultaci s dalšími ministry rozhodli, namísto Bezpečnostního kabinetu, o nezbytných akcích k pokračování Operace Sloup oblakový a předložili další rozhodnutí pokud budou třeba k odsouhlasení vládě.

 sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Security Cabinet Allows IDF to Mobilize Reserve Units.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv