… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ehud Barak v televizi

Ehud Barak vysvětluje cíl Operace Sloup oblakový v izraelské televizi

Ministr obrany Izraele Ehud Barak (אהוד ברק) dnes překvapivě oznámil, že se rozhodl ukončit svoji politickou kariéru, aby mohl trávit více času s rodinou a „studovat, psát, žít a mít se dobře.“

Barak zůstane ministrem obrany v této vládě, ale ve volbách 23. ledna 2013 kandidovat nebude a nebude ani po nich usilovat o žádnou politickou funkci.

„Je mnoho způsobů, jak být pro stát užitečný, nejen politika,“ prohlásil 70letý politik, bývalý náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil a nejdekorovanější izraelský voják a předseda vlády.

O Barakově další politické budoucnosti se v poslední době značně spekulovalo s ohledem na to, že jeho strana Nezávislost (Acmaut), kterou založil v lednu 2011 po odchodu ze Strany práce (Avoda), se pohybuje podle průzkumů veřejného mínění pod hranicí volitelnosti do Knesetu.

Objevily se spekulace, že by Barak mohl spolu s bývalou předsedkyní strany Kadima Cipi Livni (Tzipi Livni) založit novou středovou stranu.

Podle některých zpráv Ehud Barak uvažoval o odchodu do politického důchodu již určitou dobu, ale rozhodnutí oddálila protiteroristická Operace Sloup oblakový, kterou spolu s premiérem Benjaminem Netanjahuem (Binyamin Netanyahu) řídil.

Je otázkou, zda skutečně Barak odchází z politiky natrvalo. Politiku již jednou „navždy“ opustil v roce 2001, kdy po premiérství v letech 1999 až 2001 prohrál v čele Strany práce parlamentní volby s Arielem Šaronem (Ariel Sharon), který tehdy stál v čele Likudu.

Izraelský rozhlas má například za to, že Barakův odchod může souviset s tím, že nechce nést odpovědnost za případné konání či nekonání ve vztahu k Íránu – a že až se problém s íránským jaderným programem nějak vyřeší, ještě se do politiky vrátí.

4 reakce na Izraelský ministr obrany Ehud Barak odchází z politiky

  • gugi napsal:

    😆 …než tohle, to raději hromadu exkr….. 😆 Já budu mít vytesáno zlatým písmem na černé žule: „Israel byla jeho mimomanželskou láskou…“ ♥♥♥♥♥♥♥ … a Magen David z malých srdíček … 😆
    Scooolieho ustanovuji vykonavatelem tohoto přání. Osobně dohlédnu, jak to provede. 😈 😆

    • Scooolie napsal:

      Ajajaj, to jsem si zase naběhl na vidle! Magen David z malých srdíček! Poznámka o mimomanželské lásce! Oni snad nechtějí mít řádný funus na řádném hřbitově? Oni jsou nějaký ten liberál či co? 😈

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv