… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Binjamin Netanjahu

premiér Benjamin Netanjahu

Přední ministři izraelské vlády v čele s premiérem po rozsáhlé diskusi až do časných ranních hodin rozhodli, že před rozhodnutím o pozemní invazi dají ještě více času diplomatickému úsilí o dosažení příměří v Gaze.

Útoky teroristů z Gazy a údery Izraelských obranných sil na teroristy pokračují i během jednání o příměří.

Premiér a osm dalších ministrů jednalo až do takřka 3 hodin ráno a dospěli k závěru, že případná pozemní část Operace Sloup oblakový bude mít v očích mezinárodního společenství větší legitimitu, pokud se ještě dá šance diplomacii. Uvádí to web Haarec s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj.

Do Izraele by dnes měl přijet generální tajemník OSN Pan Ki-mun (Ban Ki-moon) a ministryně zahraničí USA Hillary Clinton, kteří by se měli zapojit do snahy o dosažení dohody o dlouhodobém klidu zbraní mezi Izraelem a Hamasem.

Podle Times of Israel devítka klíčových izraelských ministrů rozhodla, že pozemní invaze do Gazy nebude zahájena v následujících 24 hodinách, tak aby byl prostor pro diplomatické snahy.

V Káhiře mezitím pod patronací prezidenta Mohameda Mursího probíhají další jednání o příměří a dnes se očekává představení návrhu dohody, jejíž dodržování by Egypt garantoval.

autobus v Beer Ševě

autobus v Beer Ševě

I přes intenzivní diplomatická jednání dnes v noci na Izrael dopadaly rakety teroristů z Gazy, které naštěstí – a díky Železné kupoli, která velké množství útočících raket zneškodnila – nezpůsobily vážnější škody.

V Beer Ševě byl poškozen autobus výbuchem rakety v jeho těsné blízkosti. V témže městě raketa přímým zásahem poničila dům.

Dnes okolo 10:30 místního času byl po salvě 13 raket a min vážně zraněn muž v oblasti Regionální rady Eškol.

Islámská banka v Gaze

Islámská banka v Gaze

Izraelské letectvo během noci útočilo na teroristickou infrastrukturu ve městě Gaza a mezi jinými poškodilo tamní Islámskou národní banku, jejímž prostřednictvím od roku 2009 probíhá financování teroristů, a vládní komplex Hamasu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv