… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Dieter Graumann

Dieter Graumann

Ústřední rada Židů v Německu (Zentralrat der Juden in Deutschland) je znechucena spoluprací Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) s palestinskou teroristickou organizací Fatáh.

„SPD se spojuje s teroristickou organizací, která vyzývá k nenávisti a podněcování proti Židům. Strana by se mělo stydět,“ („Die SPD macht sich gemein mit einer Terrororganisation, die zu Hass und Hetze gegen Juden aufruft. Die Partei sollte sich schämen.“) prohlásil předseda Rady Dieter Graumann v rozhovoru pro včerejší vydání novin Bild.

Dieter Grauman vyzval předsedu SPD Siegmara Gabriela a také kandidáta SPD na kancléře Peera Steinbrücka, aby se od dokumentu distancovali s tím, že pokud SPD styky s Fatáhem nepřeruší, prokáže že není způsobilá vládnout.

Gabriel v reakci na to prohlásil, že je kritikou stranického dokumentu, slibujícího „strategický dialog“ se stranou „palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse“ překvapen. „Kritice nerozumím,“ uvedl a odkázal na to, že Fatáh uznal právo Izraele na existenci a s několika izraelskými vládami jednal o míru.

Generální tajemnice SPD Andrea Nahles a delegace Fatáhu minulý týden zveřejnily dokument, v němž se slibuje prohloubení spolupráce na základě „společných hodnot“ a „společných cílů.“

Jaké hodnoty a cíle mají společné němečtí sociální demokraté a členové teroristické nacionální organizace palestinských Arabů, zůstává otázkou k zamyšlení.

Strategischer Dialog zwischen SPD und Fatah – tisková zpráva SPD o strategickém dialogu s palestinskoarabskými teroristy (německy)

Zentralrat der Juden geht auf SPD los – rozhovor Dietera Graumanna pro Bild (německy)

Andrea Nahles - Fatah

Oznámení spolupráce německých sociálních demokratů s palestinskými teroristy připadlo na výročí Křišťálové noci

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv