… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Česká republika dlouhodobě, aktivně a konzistentně podporuje blízkovýchodní mírový proces. Proto již řadu let napomáháme Palestinské samosprávě při budování potřebných státních institucí. Palestina také patří mezi hlavní partnery české rozvojové pomoci a spolupráce.

Česká republika je přesvědčena, že společného cíle – kterým je Stát Izrael a nezávislý, demokratický, souvislý a životaschopný Stát Palestina, žijící vedle sebe v míru a bezpečí – může být dosaženo pouze přímými jednáními. Nesouhlasíme s žádnými jednostrannými kroky, které mohou poškodit či ohrozit mírový proces vedoucí k dvoustátnímu řešení.

Česká republika hlasovala proti palestinskému návrhu na udělení statusu nečlenského pozorovatelského státu, protože se obává, že by mohl vyústit v další odklad obnovení mírového procesu. Plně podporujeme legitimní aspirace Palestinců na plnohodnotnou státnost a jsme připraveni přispět k její materializaci prostřednictvím podpory přímých jednání v rámci mírového procesu.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva zahraničních věcí České republiky, na jehož webu vyšel pod názvem Prohlášení MZV k hlasování o palestinské státnosti ve VS OSN.

6 reakcí na Prohlášení ministerstva zahraničí České republiky k hlasování o palestinské státnosti ve VS OSN

 • gugi napsal:

  Status nečlenského pozorovatelského státu má (jak zjišťuji, snad) jen Stato della Città del Vaticano… 😆 😆 Takže se tu zjevilo něco jako „Stato della Città del Al Aqsa & přilehlé ratejny, doupata a skládky odpadu“ … 😆

 • gugi napsal:

  Abstenovali:
  Albania, Andorra, Australia, Bahamas, Barbados, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Cameroon, Colombia, Croatia, Democratic Republic of the Congo, Estonia, Fiji, Germany, Guatemala, Haiti, Hungary, Latvia, Lithuania, Malawi, Monaco, Mongolia, Montenegro, Netherlands, Papua New Guinea, Paraguay, Poland, Republic of Korea, Republic of Moldova, Romania, Rwanda, Samoa, San Marino, Singapore, Slovakia, Slovenia, The former Yugoslav Republic of Macedonia, Togo, Tonga, United Kingdom, Vanuatu.

  Nepřítomni: Equatorial Guinea, Kiribati, Liberia, Madagascar, Ukraine.

  Nasrali mne Francouzi. 😈 Merde, excusez-moi, S.V.P. 👿 👿 👿

 • boh napsal:

  Děsí mne – jak tak pěkně říkal snad Ludvík Vaculík – vstřícná předposranost (čtenáři jistě prominou, lepší termín mne nenapadá) zvláště evropských zemí. To se tak bojí muslimské (zatím) menšiny? Nebo snad nemají názor?

  • Scooolie napsal:

   Je to mix více faktorů. Strach z muslimské menšiny, strach z ohrožení zejména obchodních vztahů s muslimskými státy, velmi povrchní znalost příčiny izraelsko-arabského sporu, antisemitismus, snaha stát na straně slabšího (přičemž Izrael je vnímán jako neporazitelný a tudíž automaticky ten horší)… a jistě by se i něco dalšího našlo. Často i prostá pohodlnost, kdy je prostě snazší nechat se unášet duchem doby, než přemýšlet.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv