… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Průzkumy trvale ukazují, že Izraelci jsou jedněmi z nejšťastnějších lidí na světě – ale i šťastní lidé mají starosti. Jak ukázal průzkum, provedený při příležitosti Mezinárodního dne deprese (připadajícího na výročí vypuknutí Světové krize 28.a 29. října 1929) Vysokou školou Psagot v Or Jehuda (Or Yehuda) Izraelce netrápí ani tak teroristické útoky, zdravotní problémy nebo možnost jaderného vyhlazení Íránem – ale jejich finanční situace.

Dřívější letošní průzkum ocenil Izraelce jako 6. nejšťastnější lidi světa – hned po Dánech, Norech, Nizozemcích, Švýcarech a Rakušanech.

Reprezentativní průzkum vzorku 256 mužů a 247 žen (vybraných vědecky jako zástupci všech částí populace) ukazuje, že ženy trpí obavami a depresí častěji než muži a že čím jsou Izraelci méně vzdělaní, tím více se trápí finanční situací a životem obecně. Výzkumníci uvedli, že výsledky nejsou nijak překvapivé, protože financemi se více trápí ti, kdo méně vydělávají.

Po finanční situaci Izraelce také trápí možnost, že se zraní nebo onemocní a skončení v nemocnici, ale také manželství a rodinné problémy. Teprve poté jsou jako důvod k trápení na řadě bezpečnostní problémy.

Profesor Amiram Raviv, děkan fakulty psychologie Vysoké školy Psagot, prohlásil, že studie „by měla být varovným světlem pro představitele odpovědné za hospodářskou politiku,“ protože ukazuje, jak se Izraelci cítí finančně ohroženi. Dodal, že ti, kdo pečují o lidi s depresemi, by se měli zaměřit také na finanční stránku jejich problémů.

 sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Poll: Finances Depress Usually Happy Israelis.

Jedna reakce na Průzkum: I šťastné Izraelce něco trápí – finance

  • gugi napsal:

    Chudí lidé jsou veselejší než lidé bohatí. 😆 Už vím, proč jsem tak veselý. 😎 Aby se zabránilo rozkutálení penízků, doporučoval bych razit čtvercové, maximálně pětiúhelné mince. 🙄 V oblasti zdravotní je třeba opatřit si zranění či onemocnění naprosto zásadního druhu, vidu dokonavého a tedy příliš nezatěžujicího zdravotní instituce, státní i rodinnou pokladnu. Vyřídit tu věc dříve, než z toho stihnete mít depky…. Mít dostatek slušnosti i ohledů vůči blízkým a umět odejít po anglicku. (Při tomto scénáři se suše se předpokládá, že finance vložené do systému jaksi spadnou pod stůl…) 😎

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv