… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

dohoda o příměří mezi Izraelem a Hamasem, 21.11.2012Přinášíme text dohody o příměří, zprostředkované Egyptem a Spojenými státy americkými mezi Izraelem a Hamasem, jak ji s odkazem na své zdroje zveřejnila BBC a AFP. Nejedná se o autorizované oficiální znění, takže nelze zarušit autenticitu a úplnost textu.

Dohoda o příměří v Pásmu Gazy

1. a) Izrael zastaví veškeré nepřátelské akce vůči Pásmu Gazy na zemi, na moři a ve vzduchu, včetně vpádů a cílených útoků na jednotlivce.

b) Všechny palestinské skupiny zastaví veškeré nepřátelské akce z Pásma Gazy proti Izraeli, včetně raketových útoků a všech útoků podél hranice.

c) Po 24 hodinách od zahájení příměří bude dojednán postup implementace otevření hraničních přechodů, umožnění pohybu osob a přepravy zboží, nebránění ve volném pohybu obyvatel a zdržení se cílených útoků na obyvatele příhraničních oblastí.

d) Budou řešeny další navržené záležitosti.

2. Mechanismus implementace:

a) Stanovení okamžiku účinnosti dohody o příměří

b) Egypt obdrží ujištění od obou stran, že se cítí vázány tím, co bylo dohodnuto.

c) Obě strany se zaváží nepodnikat nic, co by mohlo porušit tuto dohodu. V případě jakýchkoliv připomínek bude pro účely dalšího postupu vyrozuměn – jako patron této dohody – Egypt.

Understanding regarding ceasefire in Gaza Strip


dohoda o příměří mezi Izraelem a Hamasem, 21.11.20121. a. Israel shall stop all hostilities on the Gaza Strip land, sea, and air, including incursions and targeting of individuals.

b. All Palestinian factions shall stop all hostilities against Israel, including rocket attacks, and attacks along the border.

c. Opening the crossings and facilitating the movement of people and transfer of goods, and refraining from restricting residents free movement, and targeting residents in border areas and procedures of implementation shall be dealt with after 24 hours from the start of the ceasefire.

d. Other matters as maybe requested shall be addressed.

2. Implementation Mechanism:
a. Setting up of the zero hour for teh ceasefure understanding to enter into effect.

b. Egypt shall receive assurances from each party that the party commits to what was agreed upon.

c. Each party shall commit itself not to perform any acts that would breach this understanding. in case of any observations, Egypt — as the sponsor of this understinding — shall be informed to follow up.

Jedna reakce na Text dohody o příměří mezi Izraelem a Hamasem (+ foto)

  • Martell napsal:

    „..b) Všechny palestinské skupiny zastaví veškeré nepřátelské akce z Pásma Gazy proti Izraeli, včetně raketových útoků a všech útoků podél hranice…“
    POZOR ! To nezahrnuje bombové útoky ve vnitru Israele, jako byl ten na autobus !

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv