… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

po bombovém útoku v Sýrii

po bombovém útoku v Sýrii

USA chtějí, aby krvavá občanská válka v Sýrii pokračovala. Prohlásil to v rozhovoru pro noviny Al-Šurak (Al-Shurak) přední představitel syrské opozice Vaíl Háfiz (Waeel Hafez) z Národní koalice na podporu syrské revoluce.

Háfiz reagoval na prohlášení ministryně zahraničí USA Hillary Clinton, která tento týden bagatelizovala význam Syrské národní rady, když prohlásila, že skupina „již nemůže být považována za viditelného vůdce opozice.“

Clinton také varovala před „extrémisty… snažícími se uchvátit pro své vlastní účely legitimní revoluci proti represivnímu režimu.“

Tyto výroky Hillary Clinton odhalily podle Háfize skutečné zájmy Ameriky.

Zaprvé USA nechtějí, aby syrský konflikt byl nyní rozhodnut, protože se bojí, že by se k moci nakonec dostali stejně jako v Tunisku a Egyptě islamistické síly.

Zadruhé USA by rády viděly zničené více syrské infrastruktury. Čím více prezident Assad zničí svými bombardovacími kampaněmi, tím více bude poválečná Sýrie záviset na zahraniční pomoci, což by podle očekávání přineslo spojenci USA Izraeli poměrný klid na severní hranici.

Konečně podle Háfize tragédie v Sýrii slouží jako varování pro zbytek Blízkého východu. Vláda USA, původně nadšená „Arabským jarem“, nyní usiluje o zastavení trendu změn režimů a zejména chce zabránit ohrožení režimů v Perském zálivu. Sýrie nořící se do občanské války slouží jako trvalé varování před rizikem změnu režimů pro zbytek regionu.

I když Háfiz zkritizoval Clintonové vyjádření, souhlasil s ní v tom, že Syrskou národní radu nelze považovat za skutečného zástupce syrského lidu, protože tomu neodpovídá její etnické složení. Navíc se jí nepodařilo získat mezinárodní podporu a je obviňována z korupce.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News,a to článku ‘America Wants Bloodshed,’ Syrian Opposition Source Claims.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv