… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ve čtvrtečním (1.11.12) vydání deníku Jisrael ha-jom – ישראל היום se autor článku Danny Brenner s názvem Útok na křesťanské Araby, kteří chtějí sloužit v IDF, zabývá znepokojujícími konflikty, k nimž dochází mezi arabskými obyvateli Izraele.

Autor uvádí, že se v polovině října konalo v kulturním domě „Berkovič“ města Horního Nazaretu – נצרת עלית informativní setkání křesťanské arabské mládeže, která chce sloužit v IDF. Setkání se zúčastnilo 121 žáků 11. a 12. tříd středních škol z Horního Nazaretu, Nazaretu a dalších arabských vesnic Dolní Galileje. Setkání si vytklo za cíl podrobně informovat případné zájemce z řad křesťanské arabské mládeže o službě v IDF, celkově o životě armády a o možnostech profesionálního růstu uchazečů v rámci armádou zřizovaných programů.

Autor stati uvedl, že každoročně okolo padesáti křesťanských Arabů nastupuje dobrovolně vojenskou službu v IDF.

Zanedlouho po tomto setkání v kulturním domě „Berkovič“ však začaly pro mnohé jeho účastníky nepříjemné problémy. Na různých arabských facebookových stránkách se objevily fotografie mladých lidí, kteří se zúčastnili setkání nebo jiných, kteří jsou zachyceni na exkursi v táborech izraelské armády. Tito mladí lidé jsou zastrašováni, vyzýváni, aby se vzdali svého úmyslu sloužit v IDF a jinak různě očerňováni. Také na stránkách některých arabských novin a na internetových portálech vedou proti těmto mladým křesťanům nenávistné tažení, v jehož čele stojí někteří poslanci Knesetu za arabské strany. Tito se měli vyjádřit, že setkání arabské křesťanské mládeže v Horním Nazaretu mělo za cíl zostudit a napadnout islám. Jeden z arabských organizátorů setkání mládeže sdělil, že tato akce neměla vůbec žádný vztah k islámu a že obvinění poslanců jsou holý výmysl. Je již tradicí, že tito poslanci v rámci své imunity nehorázně lžou a pobuřují. (Toto je opravdová pátá kolona v Knesetu. D.M.)

Arabská křesťanská mládež, která chce sloužit v IDF je v těchto mediích představována jako nepřítel a zrádce. Je se jí třeba zabývat, t. j. zastrašovat, všemi prostředky napadat a neustále pronásledovat.

V článku se dále uvádí, že nazaretské vedení ortodoxní církve zbavilo kněžského úřadu kněze Nadafa Džubraíla, který se setkání mládeže v kulturním domě „Berkovič“ zúčastnil a podporuje službu arabských křesťanů v izraelské armádě. Knězi Džubraílovi bylo dokonce vyhrožováno fyzickým násilím, takže tento se obrátil na nazaretské policejní oddělení, které případ začalo ihned vyšetřovat. Kněz Džubraíl sdělil, že nelituje své účasti na tomto informativním setkání a že jeho odvolání z kněžského úřadu je protizákonné. Řekl, že bude nadále sloužit své obci a že je rád, že se policie a ministerstvo obrany postavily za něj.

Náměstek starosty Horního Nazaretu Alex Gedalkin, který byl jedním z organizátorů setkání křesťanské mládeže v kulturním domě uvedl, že ze strany mnoha arabských medií a politických kruhů se jedná o velice závažnou protiizraelskou propagandu, o pobuřování a o vyhrožování násilím skupině občanů. Náměstek starosty vyjádřil naději, že příslušné orgány se tímto problémem budou ve vší vážnosti a důslednosti zabývat.

Jedna reakce na Útok na křesťanské Araby kvůli možné službě v IDF

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv