… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

auto v Tel Avivu po zásahu raketou

auto v Tel Avivu po zásahu raketou

Protiraketový obranný systém Železná kupole dnes po 10. hodině ráno zneškodnil 2 rakety, které palestinští teroristé odpálili na Tel Aviv. Další raketa dopadla do Středozemního moře. Jeden člověk byl lehce zraněn poté, kdy část rakety zapálila auto.

Na jih Izraele mezitím dopadly další desítky raket. Železná kupole sestřelila 2 rakety směřující na město Ašdod.

Po klidu během noci začaly rakety krátce po úsvitu dopadat na obce v bezprostřední blízkosti Gazy a následně hlouběji do Izraele.

V Aškelonu, kde se nachází strategický ropovod a plynovody, raketa zasáhla čtyřpodlažní dům.

Během noci stále probíhala pomocí prostředníků jednání o příměří, kdy předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu deklaroval, že Izrael je k příměří připraven, jakmile přestanou z Gazy létat rakety, současně se ale i pro případ neúspěchu jednání připravuje pozemní invaze na území teroristy ovládané Gazy.

Zázraky v Tel Avivu a Aškelonu

Během dnešního raketového útoku na Tel Aviv vznikla situace, kterou lze bez přehánění nazvat zázrakem. Protiraketový systém Železná kopule raketu sice zneškodnil ve vzduchu, ale její část spadla na zem, tedy ne na zem, ale na projíždějící auto (podle pokynu Civilní obrany mají řidiči zastavit a opustit auto). Řidič ucítil, že na auto „něco“ spadlo a zastavil, vytáhl z kufru věci a v tu chvíli auto vzplálo. Stihl se ještě vzdálit.

V Aškelonu raketa vystřelená z Gazy na obytný dům a ze střechy prorazila dvě patra. Kdyby obyvatelé zůstali v obývacím pokoji, nezachránili by se. Takto – protože uposlechli pokyny Civilní obrany a byli v krytech – nebyl nikdo vážně zraněn. Samozřejmě pokud se píše, že nikdo nebyl zraněn anebo že zranění byla lehká, či že utrpěli šok, neznamená to, že si člověk takový prožitek sebou neponese celý život.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv