… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Návštěva u prezidenta
foto Kancelář prezidenta

V malé vesnici Sde Avraham, nedaleko hranic s Gazou se udál následující příběh. Paní Jael Macpun (Yael Matzpun) se ubránila teroristovi, který přišel zabít jí a její děti. Její manžel byl v té době na severu Izraele v armádě a ona zůstala sama doma se svými malými dětmi.

Terorista, který se do Izraele dostal přes elektronický plot z Gazy, se rozhodl zabít nevinné civilní obyvatele v jejich domě podobně jako se to stalo ve vesnici Itamar, kdy byla vyvražděna celá rodina Fogel, včetně nemluvněte.

Paní Macpun se ale probudila neobvyklými zvuky v domě ještě dříve než terorista stačil vykonat svůj čin a nejen, že se mu sama ubránila a ubránila své děti,  ale zamkla ho v koupelně. Dlužno podotknout, že terorista byl ozbrojen nožem a železnou tyčí. Teprve potom mohla zatelefonovat policií, která spolu s vojáky přišla na místo a našla teroristu, který uprchl okénkem z koupelny a ohrožoval vojáky, kteří jej zastřelili. Je třeba říct, že jedna žena v tomto případě dokázala víc než ozbrojení vojáci. Je sice pravda, že se jedná o ženu, která prošla výcvikem Krav maga a je trénovaná sportovkyně, je také trenérkou jízdy na koni a rozhodčí při koňských závodech.

Na otázku jak se mohlo stát že terorista překonal hranici znají vojáci odpověď. V těsné blízkosti plotu, který odděluje Gazu od Izraele se pohybují stovky obyvatel Gazy, provokují, ale IDF má ruce svázány dohodami a nesmí reagovat, tak se mohlo stát, že poplach způsobený přechodem teroristy byl vyhodnocen jako planý.

Je třeba se zeptat, zda si ovšem paní Matzpun nezpůsobila problémy, když se nenechala zabít, podle posledního vyjádření zákonodárců EU je totiž možné, že bude zařazena do kategorie „agresivních Židů z osad“, a jako taková nebude smět do EU. Domnívám se ale, a se mnou jistě všichni rozumní lidé, že život je přece jen cennější, než výlet do EU.

Dnes (29/11) přijal manžele Matzpun a její čtyři děti prezident Šimon Peres a ocenil  duchapřítomnost  a odvahu pani Matzpun, která v situaci v níž se Izrael nachází může být příkladem.  Jako připomínku na setkání jí věnoval symbolický dar.

 

11 reakcí na Židovská matka ubránila sebe a děti před teroristou

 • Josef napsal:

  Mělo by se jí dostat náležitého ocenění za odvahu a vojákům, kteří ,vyhodnotili, poplach jako planý, náležitého potrestání. Do EU nemusí, ale u nás bude vždy vítaná…

 • Refael napsal:

  Je to opravdová hrdinka!!!
  Není důležité, zda je či není trénovaná, ale že zabránila druhému Itamaru.
  A slavná EU se může svými moralistickými kecy leda tak zahrabat.

 • gugi napsal:

  Především by měla podrobně z hlediska psychologického a taktického rozebrat svůj postup formou nějaké stručné příručky, či pořádat besedy na téma: nutná obrana, sebeobrana, psychologie napadeného, apod.

 • Oblovka napsal:

  Článek dosti přesně zachycuje postoj muslimů k jinověrcům. Neberou ostatní za lidské bytosti a nemají ohled ani k dětem. Ten jejich životní postoj by stál za kvalitní psychologický rozbor. Mám osobně podobnou skušenost. Jsem sice muž, ale musel jsem se zase bránit několikanásobné přesile a byl to opravdu boj o život s holýma rukama proti lidem, kterým jsem nikdy nic neudělal. Jejich vůdce byl několikanásobný vrah. Jsem rád, že jsem nikoho z nich nezabil, ale dělili mě od toho zlomky sekund. Nakonec mi ta nějvětší zrůda z nich, když jsem se jej hodlal vyhodit z okna desátého patra a následně zbývající dorazit, složil poklonu, že jsem horší než on. Jejich nenávist dokáže být nepředstavitelná, v krvi se opakovaně zvedají ze země, útočí na Vás.. Přes svůj fanatismus mají vysokou inteligenci. Málokdo se v Evropě s tímto setkal a mnoho lidí si něco podobného ani nedokáže pžedstavit. Jejich boj o rozšíření islámu trvá staletí. Vzpomeňme třeba jen Mahdího povstání v devatenáctém století. Kdy a jak tohle skončí? Jinak Vás ujišťuji, že přírůčka Vám nebude k ničemu. Začněte tvrdě trénovat.Jestli v podobném konfliktu budete přemýšlet, nepřežijete. Musíte bleskově učinit to, co vás napadne, jinak počítejte s tím, že totéž ve zlomku sekundy napadne i protivníka a budete vyřízen.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv