… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

img394219Poradce a blízký spolupracovník prezidenta Mohammeda Mursiho Essam el-Erian, jeden z představitelů vládní Strany svobody a spravedlnosti podle televizní stanice Cannel 10 News měl říci že by se Židé měli vrátit do Egypta.  V rozhovoru pro Dream TV network doslova prohlásil: „Pro Židy je lepší, aby žili v zemi jako je Egypt, než v zemi, která je kontaminována okupací.“  Dodal, že by se měli vrátit do Egypta, aby uvolnili místo Palestincům.  A pokračoval:“Každý Egypťan má právo se vrátit do Egypta, bez ohledu na to, jakého je náboženství.“

Egyptská média na slova El-Eriana reagovala velice podrážděně. Křesťanský novinář  Hamdi Qandil na svém twitterovém účtu položil řečnickou otázku: „Vážně se Dr. Essame domníváte, že Židé přijmou vaše pozvání?“ Jiní nekladli otázky ale raději El Eriana rovnou označili za agenta Izraele a Ameriky a obvinili ho z velezrady. Prezident Morsi slova svého poradce nijak nekomentoval.

Egyptský prezident několikrát prohlásil, že bude pokračovat v udržení míru s Izraelem a dodrží smlouvy uzavřené s mezi Izraelem a předchozím režimem, přesto, že někteří politikové z Muslimského bratrstva vyzývají k svaté válce – džihádu s cílem „osvobodit“ Jeruzalém.  Egypt ale také před několika měsící odmítl izraelský návrh pro zlepšení vztahů. Během poslední vojenské akce v Gaze (Oblakový sloup) Egypt sice odvolal svého velvyslance z Izraele, ale na druhé straně se spolu s USA a Německem ujal role prostředníka v urovnání konfliktu.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Morsi’s Advisor: Jews Should Return to Egypt

8 reakcí na Poradce egyptského prezidenta Mursiho: Židé by se měli vrátit do Egypta

 • smal napsal:

  Měl bych taky jeden návrh, co kdyby Izrael anektoval celý Sinajský poloostrov a tam by se přestěhovali křesťanští Koptové z Egypta. Mohlo by tak vzniknout životaschopné soustátí. Izraelští zemědělští odborníci by zanedlouho přeměnili poušť v úrodná pole a zahrady. Izrael by získal strategický prostor pro případ ohrožení, suroviny, komunikační cesty či určité zdroje energie. No a Kopty by přestali ohrožovat muslimští šílenci a nehrozilo by jim vyvraždění.
  No dobře, jdu si dát na hlavu studenej obklad

  • Ales Jirout napsal:

   Odejít ze Sinaje byla chyba. Vojenská, ekonomická, politická. Věřím, ale že přijde den, kdy Sinaj bude opět patřit Izraeli. A těším se na ten den.
   A jestli se Izraelci budou muset vrátit do egypta, tak jedině s tanky. Jako v nedávné minulosti. V případě, že muslimské bratrstvo bude dál osnovat plány na zničení Izraele.

 • newtory napsal:

  Prečo by sa mali vrátiť, chystá sa snáď Egypt stavať nejaké nové pyramídy ?
  Alebo sa nebodaj privandrovaní Arabi chystajú vrátiť domov na Arabský poloostrov a pôvodné obyvateľstvo Kopti potrebujú pomôcť upratať po nich ten bordel ?

  • Nofar napsal:

   Nikoli stavet, nybrz nicit. Muslimske silenstvo – pardon, bratrstvo – oznacilo jeden ze sedmi divu sveta, za kterym do Egypta miri rocne davy turistu, za neislamsky a proto je celkem mozne, ze skonci zalite do voskovych homoli, pokud nebudou odsouzene k zaniku jako sochy Buddhu v afghanskem Bamjanu. Tam se jejich soukmenovci opravdu predvedli.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv