… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Chálid Mašál v Gaze

Chálid Mašál v Gaze

Předseda politbyra Hamasu Chálid Mašál (Khaled Mashaal, خالد مشعل) přicestoval v pátek poprvé do Gazy, kde davu vítajících sdělil, že doufá, že jeho příští návštěva bude do „Jeruzaléma, Ramalláhu a osvobozené Palestiny.“ Následně vysvětlil, že tím míní „Palestinu od řeky (Jordán) až k (Středozemnímu) moři.“ Informace přinesla palestinskoarabská tisková agentura Maan.

Mašál pro průchodu skrze egyptský hraniční přechod poklekl na zem a modlil se díkuvzdání, následně byl přivítán místními hamasniky v čele s premiérem vlády Hamasu v Gaze Ismajlem Haníjou (Ismail Haniyeh) i představiteli dalších palestinskoarabských politickoteroristických skupin.

Chálid Mašál prohlásil, že návštěva Gazy je jeho „třetím narozením“, když jako druhé označil pokus agentů izraelského Mosadu v roce 1997 jej otrávit.

„Modlím se k B-hu, abych se počtvrté narodil v den, kdy osvobodíme Palestinu,“ cituje Maan Mašála.

„Dnes je to Gaza. Zítra to bude Ramalláh a poté Jeruzalém a pak Haifa a Jaffa,“ prohlásil vůdce Hamasu na adresu hlavního města Izraele a dvou jeho velkých měst, nacházejících se v hranicích Izraele z roku 1948 – čímž potvrdil, že cílem Hamasu je krok za krokem získat veškeré území mezi řekou Jordán a Středozemním mořem, přičemž pro Izrael nezbude žádné.

To pak Mašál potvrdil včera, kdy prohlásil, že odmítá vzdání se „jediné pídě palestinského území“ ve prospěch Izraele a odmítá uznání židovského státu.

„Palestina je naší zemí a národním území od (Středozemního) moře po řeku (Jordán), od severu k jihu a my se nemůžeme vzdát žádné její části ani pídě,“ prohlásil.

„Odpor je naší správnou cestou k obnovení našich práv, stejně jako všechny formy boje – politický, diplomatický, právní a lidový, ale ty všechny jsou bezvýznamné bez odporu,“ cituje AFP Mašálovo prohlášení, v němž glorifikoval „odpor“, což je termín, jímž je míněn boj proti Izraeli.

6 reakcí na Chálid Mašál v Gaze: Pro Izrael není místo, chceme „Palestinu od řeky až po moře“

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv