… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Gadi Eizenkot

Gadi Eizenkot

Nejvyšší státní zástupce a právní poradce izraelské vlády Jehuda Weinstein (Yehuda Weinstein) schválil jmenování generálmajora Gadiho Eizenkota (psáno též Gadi Eisenkot, גדי אייזנקוט) zástupcem náčelníka generálního štábu Izraelských obranných sil.

Weinstein o své rozhodnutí informoval včera odpoledně ministra obrany Ehuda Baraka a náčelníka štábu generálporučíka Benyho Gance (Benny Gantz).

Obecně vzato nedochází k zásadním jmenováním během volební kampaně, jako je tomu v tomto případě, a Weinstein se rozhodl okolnosti Eisenkotova jmenování přezkoumat. Jmenování bylo schváleno s ohledem na bezpečnostní citlivost funkce, uvedly zdroje blízké Weinsteinovi.

Gadi Eizenkot je bývalým velitelem Golanské brigády a později velitel Judejského a samařského velitelství. Dnes 52 letý velitel stál také v době Druhé libanonské války v čele Severního velitelství a je oceňován jako hlavní zastánce přestavby Izraelských obranných sil po této obtížné válce.

Eizenkot byl také tím, kdo motivoval tzv. „strategií Dahíja“, pojmenovanou podle bašty Hizballáhu v Bejrútu, která se během Druhé libanonské války tvářila jako civilní oblast, i když se jednalo o operační základnu teroristů.

Gadi Eizenkot dal tehdy jasně najevo, že Izrael bude útočit i na tzv. „civilní vesnice“, pokud ve skutečnosti jsou vojenskými základnami. „Použijeme na ně nepřiměřenou sílu a způsobíme tam velkou škodu a zkázu. Z našeho pohledu to nejsou civilní vesnice, ale vojenské základny,“ prohlásil.

Generálporučík Eizenkot nahradí ve funkci generála Jaira Naveho (Yair Naveh), přičemž o konkrétním datu ještě nebylo rozhodnuto.

Major General Gadi Eizenkot Appointed Deputy to Chief of General Staff – oznámení na webu Izraelských obranných sil (anglicky)

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, kde vyšel pod názvem Eisenkott Approved as Deputy Chief of Staff.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv