… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Haniye a Mashaal

Haniye a Mashaal

Ismail Haniye, skutečný předseda vlády v Gaze,  použil v úterý (25.12.2012) konferenci pro otázky vzdělávání k tomu, aby napadl Izrael. Podle televizního kanálu 10, který citoval Hanyeho projev na mezinárodní konferenci o vzdělávání se Haniye vyjádřil zcela jednoznačně: „Izrael je rakovinný nádor, který musí být být odstraněn a vykořeněn.“„Paže odporu a bojovníků džihádu začaly s odstraňováním zhoubného nádoru a budou bojovat do ukončení okupace celé Palestiny. Alláh nám pomůže zrušit okupaci.“ Řekl Hanyie před delegáty z Egypta, Tunisu a Kataru.

Podle televizní stanice Channel 10 vyzval palestinské učitele z Gazy, aby vychovali generaci bojovníků a osvoboditelů Palestiny z područí okupace. (To vše za štědrého přispění peněz daňových poplatníků Evropské unie, která tak ráda podporuje vzdělávací programy.)

Haniye dodal, že jeho organizace (Hamas) pracuje na znovuvybudování Gazy, kterou Izrael zničil během vojenských akcí. Podle informací Palestinské autority jsou indicie, že Haniyehho popularita stoupá na úkor Mahmouda Abbáse, prezidenta palestinské samosprávy anebo, chcete-li Palestiny.  Podle průzkumu, který provedla nezávisla agentura na území Palestinské autonomie arabští obyvatelé Judeje, Samaří a Gazy odmítají Abbáse a upřednostňují vůdce Hamásu Haniyeho. Toto je velké změna oproti průzkumu, který byl proveden před třemi měsíci, kdy měl ještě Abbas 51 procent příznivců oproti 40 procentům Haniyeho. Nyní je Haniye o 3 procenta oblíbenější než Abbás.

Podle článku publikovaného v London Sunday Times je pravděpodobné, že Hamás se chystá v oblasti Judeje a Šomronu rozpoutat  občanskou  válku mezi tam žijícími Araby a již instruoval teroristické buňky, že je třeba vojensky svrhnout Abbáse.

Tato objednávka puče přišla od nejvyššího vůdce Hamasu, Khaleda Mashaala, který nedávno navštívil Gazu, aby tam oslavil to, co nazývají v Gaze vítězstvím nad Izraelem. (Pro připomínku, tehdy za asistence Egypta a USA bylo dojednáno příměří, které zabránilo pokračování ostřelování Izraele z Gazy, ale také možné pozemní opraci Izraelské armády v Gaze. )

Mluvčí Hamasu popřeli, že by chystali něco podobného a naopak takové informace označili za izraelskou provokaci.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Haniyeh: Israel is a ‚Cancerous Tumor‘

7 reakcí na Haniye: Izrael je rakovinný nádor

 • ivaf napsal:

  Kdy bude té veřejně proklamované nenávisti konec? Proč se tady OSN neangažuje? Proč jedna z „kvót“ EU nehájí Izrael ale opečovává stranu druhou, vyzývající k násilí a vychovávající terorismus již téměř od plenek?

 • Ales Jirout napsal:

  Izrael je národ živého Boha a byl je a bude. Stat Izrael je dílem Božím. Na tom žádná palestinská naplavenina nic nezmění.
  Jestli je neco rakovina tak je to EU a islám.

  • Yan napsal:

   ivaf se tu zeptal (cituji) Kdy bude té veřejně proklamované nenávisti konec? (konec citace). Řekl bych že svojí odpovědí jste mu kuriózně odpověděl vy sám pane Jirout……

 • traava napsal:

  Alešku tys‘ se asi ještě neprobral z Ježíška. Jestli je to jak říkáš pak klidně odkráčej zpátky do úrodných Ruských bažin odkud přišel praotec Čech i Lech.
  Co co jsi napsal je jako když to napsal nesnášenlivý katolický farář … a to asi nejsi nebo se mýlím?

 • traava napsal:

  Krátce a stručně : říkat to může, právo na to má a možná i v koutku duše je smířen, že až někam pojede autem přiletí z bezletového letadýlka nějaká ta prskavka. A po něm příjde další jemu podobný. Problém je v tom, že pokud soused hrozí mojí likvidací a prakticky se o to pokouší, nemůžu i když se budu naoko tvářit, že jsem demokrat, dělat jakoby nic. Co ale s těma lidma … pozabíjet, vyhnat … ?
  „Kdo odpoví na otázku co je Amfóra /Palestinec/ a kam s ním, pak má klíč j rozuzlení problému.
  Já jako sionista říkám, bohužel je to Arab co tady dlouhá léta bydlel a nechce se mu pryč tak jako by se nechtělo Čechovi z Čech a Sudeťákovi ze Sudet. Kam toho Sudeto-Palestince , ale poslat, když ho vlastní lidi /Egypt, Jordansko, Libanon, Syrie/ nechtějí ? … Takže smůůla , on nám tady zůstane a bude se „množit“ a jednou jich bude tolik, že už je nepřepereme a oni nám ten byt prostě zaberou. Historie mi dává za pravdu, je to prostý boj o přežití a jediný rozhodující kriterium je nedemokratická SÍLA.
  Naštěstí … snad … před tím bude Arabská unie místo celé Evropy, takže let’s go sprechtit ivrit nebo alespoň jidisch.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv