… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Irán platí ruským techničkám, které pracují v jaderné elektrárně v Bušéru za to, že se oblékají podle islámské tradice, tedy nosí zakryté vlasy islámským šátkem zvaným hidžáb.

 Jeden íránský právník si stěžoval, že ruské techničky a inženýrky, které pracují v jaderné elektrárně nerespektují dress code přijatý v Íránu, přestože jsou placené za to, že budou nosti hidžáb. Seyyed Mehdi Mousavi Nejad, poslanec parlamentu z Dashtestanu v jižní provincií Bušéru si stěžoval, že ruské pracovnice v jaderné elektrárně nedodržují svoje povinnosti, když nenosí hidžáb, protože v tento dress code je zakotvený v jejich pracovních smlouvách. Tuto informaci přinesla agentura ISNA.  Uvedl také, že ženy z Ruska jsou na ulicích k vidění s nepokytými vlasy anebo s nedostatečně pokrytými vlasy.  Dodal, že sice neví kolik Rusek v jaderné elektrárně pracuje ani jak jsou placeny.

Následujícího dne po vyjítí této zprávy agentura  Fars news popřela, že by zaměstnankyně byly placené za to, že musí nosit hidžáb. „Podle informací, které jsme získaly z kanceláře místního guvernéra je platba za nošení hidžábu ruským zaměstnankyním naprostý nesmysl.“ Zastupující ministr zahraničí odpovědný za konzulární záležitosti Hassan Ghashghavi, dále uvedl, že neexistuje žádná platba kterou by platila íránská komise pro atomovou energii ani místní zaměstnavatelé  Ruskám anebo jiným cizincům pracujícím v Íránu. Mimo to dodal, že ruské ženy zachovávají úctu k „morálnímu kodexu a náboženským normám obyvatel Bušéru“.

Rusko se stalo hlavním dodavatelem v Bušéru v devadesátých letech minulého století, poté kdy jedním z uchazečů o tento projekt bylo i tehdejší Československo.

V Íránu mají všechny ženy, bez ohledu na národnost či nábožeství povinnost na veřejnosti mít zahalené vlasy a nosit cudný oděv podle islámské tradice a zákonů Šarii.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Iran Pays Russian Women Working at Nuclear Plant to Wear Hijab

4 reakce na Írán – v jaderné elektrárně jedině s hidžábem

 • dada napsal:

  Někomu se hodí šířit řeči to lhaní pomlouvání je dnes na dením pořádku . Nejhorší je že toto praktikují státy viz . Amerika , Izrael . Amerika dodnes hledá ZHN atom ,bakteriolgické zbraně a zásoby pro chemickou válku …..Hezky , poučný americký film , — DOC -Bouře teroru Historie — , to hezky ukazuje ,každý by měl se s nim seznámit……

 • newtory napsal:

  Silne pochybujem, že by sa bez vetra lístok pohol. A ak jedna inštitúcia koriguje informáciu inej inštitúcie, tak je to len ona známa „cibuľa“ ktorú poznáme spred novembra 1989, keď sa inštitúcie aj jednotlivci navzájom kontrolujú a predbiehajú sa v recto-alpinizme. Skôr by som veril tomu, že či už ten iránsky právnik, alebo onen dagestanský poslanec sa ozvali v spravodlivom rozhorčení, že niekto si neplní svoje záväzky plynúce mu zo zmluvného vzťahu a neuvedomili si, ako tieto záležitosti vníma slobodný svet. Pretože je jedna vec chodiť v práci v predpísanom odeve vyplývajúcom z povahy inštitúcie, alebo pracovného zadelenia. A je iné chodiť celý deň zabalená ako PICK saláma len preto, lebo maskulína časť spoločnosti nedokáže udržať pudy na uzde keď vidí ženské vlasy, alebo pokožku povyše zápästia. A agentúra FARS, ktorá nie je agentúrou v pravom slova zmysle. Teda tou, čo v štandardných režimoch usiluje o seriózne, preverené informácie, ale obyčajnou PR agentúrou, predĺženou rukou(hlásnou trúbou) režimu, ktorá sa stará o priaznivý mediálny obraz teokracie. http://en.wikipedia.org/wiki/Fars_News_Agency

 • newtory napsal:

  II.
  Tak táto FARS,môže podávať tak akurát správy o tom,aké je v Iráne počasie, (tie by mohli zodpovedať realite) alebo čo raňajkoval Sajjid Alí Chameneí („kvôli tomu“ vznikla)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv