… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael učinil další krok k energetické soběstačnosti 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

img352977U Izraelského pobřeží 26 km západně od přístavu Haifa byla ukotvena těžební plošina, která je prvním krokem k izraelské energetické soběstačnosti.  Těžební věž je vyšší, než nejvyšší izraelská budova. Hlavní akcionář skupiny „Delek Group Ltd.“ Jitzhak Tchuba řekl, že se jedná o  naplnění vize energetické soběstačnosti Izraele. Jitzhak Tchuba také uvedl, že považuje za velkou čest skutečnost, že dokázal vnést revoluci do  izraelské ekonomiky a do každé izraelské domácnosti. Je třeba pokračovat v investicích, vrtech, moře je zdrojem rezerv zemního plynu pro Izrael a jeho sousedy. Je třeba pro tyto projekty získat více investorů a developerů   z Izraele a zahraničí, aby se rozvíjely další projekty jako je Tamar. Naleziště zemního plynu jsou bohatší, než si laická veřejnost dokáže představit.

Ministr pro infrastrukturu Uzi Landau řekl během pátečního slavnostního zahájení, že zemní plyn je nejen výhodnější surovinou pro výrobu elektrické energie, ale osvobozuje Izrael od závislosti na cizích zdrojích energie, zejména nafty z arabských zemí. A dodal „přestože ložiska jsou ve značné  hloubce, možnost jejich objevení není omezená.“

Zemní plyn z ložiska Tamar bude veden do Haify podmořským plynovodem. Vrtná plošina taé poskytuje mnoho pracovních míst pro izraelské odborníky a sníži potřebu dovozu nafty. Podle ekonomických analýz dojde k posílení šekelu.

Partnerem pro spoluinvestorem je mezi jinými Noble Energy, jehož zástupci uvedli, že potenciál ložiska je přepočteno na peníze více než 3  miliardy dolarů. Je to poprvé od založení státu, kdy je realizována taková značná investice, která navíc vede k energetické nezávislosti země.

Hizballáh a Libanonská vláda vyhrožují napadením Izraele v souvislosti s čerpáním zemního plynu z mořského dna. Ovšem vzhledem k nepřehledné situaci v Sýrii tyto hrozby nejsou v současnosti tak hlasité jako tomu bylo na počátku projektu. Izraelská armáda je připravená chránit prostřednictvím svých námořních sil plošinu a vše související s vrty před teroristickými útoky.

Podle odborníků se nacházejí v hlubších vrstvách mořského dna také zásoby nafty v množstvích, pro které jsou i hluboké vrty efektivní.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel Takes Giant Step Towards Energy Self-Sufficiency

5 reakcí na Izrael učinil další krok k energetické soběstačnosti

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv