… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Otevřený dopis Evropě – druhá část 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

Přinášíme pokračování Otevřeného dopisu Evropě, jehož první část byla  publikována včera.

3.   Ne dost na tom, že během posledních sta let jsme byli mnohokrát ochotni ke kompromisu s našimi sousedy. Jsme přeci racionální. Dávný klasický případ je, že dva, každý z jedné strany, drží kus talitu (modlitební šál, jinak příklad jakékoli věci – D.M.). Jeden říká: „Našel jsem jej“ a druhý říká totéž. Jeden říká: „Celý talit je můj“ a druhý říká totéž. Co udělají? Rozdělí si jej! (traktát Bava Mecia 2a – D.M.).

Obrovské prostory kolem nás nestačily a oni toužili po ubohém židovském pobřeží. Byli jsme ochotni se dohodnout o „jednom, dvou pokojích  v celém domě“. To však na situaci nic nezměnilo. Jejich jasným cílem nebyl nezávislý stát, ale úplné zničení Židů v jejich vlasti. Oni nikdy nechtěli učinit konec své fantazii zničit malý stát, dokonce i v tak nebránitelných hranicích, jak jim to navrhl roku 2008 Ehud Olmert. Nemluvě o hranicích, které v Oslu rýsoval tým snílků z Rabinovy vlády.

Když neuspěli násilnou cestou, zahájili jednání. Když je to omrzelo, vrátili se k výbuchům v našich městech a potom se opět vrátili k jednacímu stolu a během přestávek odešli do druhého sálu a začali střílet rakety na děti. Vězte, že takový je způsob hry těchto bojovníků za svobodu.

Tato prostá a krutá pravda vám, tam na Západě, jaksi nedochází. Bohužel, totéž se děje i uprostřed naší izraelské levice. Zní to opravdu primitivně a neuměle. Zkuste si vzpomenout, kolikrát jste během vašich dlouhých dějin zavrhli pravdu jen proto, že se vám jevila příliš prostou a ne na dostatečné úrovni. Oproti módním filozofiím, které panovaly na starém kontinentě, je občas skutečnost prostá a jasná.

 4.     Vaše posuzování skutečnosti bylo již dávno pokřivené idealistickou myšlenkou dosažení míru za každou cenu, i za cenu vaší i naší sebevraždy. Přestože naši sousedé nemají zájem o četné návrhy, které jim byly předloženy a i to otevřeně prohlašují. Ovšem nikoli vám vynikající angličtinou, ale svému národu otevřeně říkají jasnou a čistou arabštinou. že jim o mírové návrhy nejde. Naposled tak učinili v angličtině z řečnického pultu v sídle OSN.

Nikdy nebylo jasnější a zřejmější lži, ale vy se přes to chytáte lemu jejího ohavného roucha a křičíte: „Heuréka“.

Nyní nás káráte za náš úmysl stavět domy ve své zemi. Jak by vypadala tato země nebýt Židů? Co by byl Jeruzalém bez našeho národa? Jak by vypadala západní civilizace nebýt Židů? Stát Izrael je východní výspou Západu. Islám to ví moc dobře, proto bojuje proti nám a v tomto směru zneužívá i vás. Návrat na Sion není pouze v našem zájmu, v zájmu židovského národa, ale i ve vašem zájmu, vážení Evropané. Bez návratu na Sion zahynete i vy.

Překlad rabín D. Mayer

3 reakce na Otevřený dopis Evropě – druhá část

 • miroslav.barnas napsal:

  opat – v mnohom suhlasim. Akurat mi chyba este detail – nejake riesenie situacie. Pouzit silu? Vyhnat vsetkych arabov z Izraela? Alebo ich drzat zeleznou rukou? Ake je vlastne riesenie?

 • Tangonela napsal:

  Ano, také by mě zajímalo jaké je řešení. Je přece jasné, že jediným cílem teroristů je zničení státu Izrael. Teroristé neustálým předstíraným jednáním jenom získávají čas. Jinak moc pěkně napsáno. Je to tak. Izrael je výspou Západu. Braňme Izrael!

 • Martin Horsky napsal:

  Souhlasim ze Evropa podporou totalitnich arabskych rezimu nic neziska – naopak, jeji ‚jeziya‘ poplatky pujdou nahoru. Gaza byla po r.48 okupovana Egyptem – proc by to nemel Egypt vzit zase zpatky. Jordansko okupovalo po r.48 Zap. Breh – proc by nemohlo cast toho uzemi zase spravovat – pri dodrzovani rozumne mirove smlouvy se statem Israel.
  Jinak cin ceske vlady nerozeznat umely stat Palestina mne prijemne prekvapil – ne ze ji to ve svete mezi lumpen-rezimy pridalo na popularite. Ale Mnichovska dohodu kdysi vetsina statu take chvalila.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv