… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Před Úřadem vlády na nábřeží E. Beneše v Praze se dnes před polednem sešlo asi 120 lidí, aby vyjádřili poděkování naší vládě, zejména premiéru Petru Nečasovi a ministru zahraničích věcí Karlu Schwarzenbergovi. Načasování této akce souviselo zejména s návštěvou izraelského premiéra Benjamina Netanjahu, kterého účastníci chtěli pozdravit a podpořit.
Ještě před začátkem shromáždění policejní ochranka Úřadu vlády žádala rozpuštění shromáždění a vyhrožovala povoláním těžkooděnců. Na dotaz, kde a jak můžeme svobodně podpořit svou vlastní vládu, nebyla schopna odpovědět. Účastníci se tedy přesunuli na protější chodník a pozorovali rostoucí řadu zátarasů a dalších bezpečnostních opatření kolem budovy.

Na programu byla nejprve tradiční zkouška sirén jako každou první středu v měsíci. Houkání pražských sirén záhy vystřídaly zvuky šofarů. Poté shromáždění pod vedením Zuzany Wirthové zpívalo písně Hevenu šalom alejchem, Hava nagila, Hatikva a Kde domov. Množství modrobílých vlajek doplňovaly transparenty s texty: Díky, naše vládo, jsme  na vás hrdi; Thank you, don’t give up; I support Bibi, I support the IDF; Děkujeme, vydržte; Média nelžete; V Izraeli se bojuje i za naši svobodu; Židovská země židovskému lidu; Tureček a Čejka lžou… Nad tím vším dominoval obrovský modrý transparent We love you, Israel.
Autokolony s delegací se účastníci nedočkali, ale měli možnost pozdravit českého i izraelského premiéra alespoň do okna Úřadu.
Shromáždění zakončil David Loula veřejnou modlitbou pro zájemce z řad křesťanů.
Oznámení o shromáždění se dva dny úspěšně šířilo prostřednictvím sociálních sítí a mailem. Pod oznámením byla podepsaná ICEJ ČR a David Loula.  Účastníci přijeli např. až z Olomouce, z Kroměříže nebo z Kraslic na Sokolovsku.

demonstrace na podporu Izraele před Předsednictvem vlády

demonstrace na podporu Izraele před Předsednictvem vlády

 demonstrace na podporu Izraele před Předsednictvem vlády

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv