… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Starosta Jeruzaléma: Rozvoj žádného města světa nereguluje prezident USA 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

Nir Barkat

starosta Jeruzaléma Nir Barkat

Starosta Jeruzaléma Nir Barkat předevčírem podpořil plán izraelské vlády postavit 3.000 nových bytových jednotek v oblasti E1 mezi izraelským hlavním městem a Maale Adumim, informují noviny Jisrael HaJom.

V projevu na konferenci o dostupném bydlení, která se konala v Hercliji (Herzliya), Barak řekl: „Potřebujeme spojit oblast E1 s Jeruzalémem bez jakýchkoliv omezení, i kdyby na nás svět tlačit, abychom to nedělali. Samozřejmě v tomto podporuji postoj předsedy vlády. Neznám žádné město světa, jehož regulátorem (výstavby) by byl prezident USA.“

Ministryně zahraničí USA Hillary Clinton k novým izraelským plánům výstavby uvedla: „Dovolte mi znovu potvrdit, že tato vláda – stejně jako vlády předchozí – dává Izraeli velmi jasně najevo, že tyto aktivity brzdí dosažení dojednaného míru.“

Barkat uvedl, že by překvapen zjevně negativní a nepřátelskou reakcí evropských zemí, včetně Británie, Francie, Švédska, Dánska a Španělska, které předvolaly izraelské velvyslance ve svých hlavních městech, aby proti plánům protestovaly.

„Když svět mluví o zmrazení v Jeruzalémě, ptám se: zmrazení čeho? Miliard, které jsme investovali ve východním Jeruzalémě? Máme přestat stavět pro Araby, křesťany nebo Židy? Nebo má někdo za to, že když za mnou přijde podnikatel, měl bych se ho, B*h chraň, ptát, jakého je náboženství, aby mohl dostat stavební povolení ke stavění v Jeruzalémě? To by bylo strašné a zakazují to dokonce i zákony USA,“ uvedl.

Tajemník vlády Cvi Hauser (Tzvi Hauser) včera na mezinárodní kritiku reagoval prohlášením, že vláda Izrael i nadále bude prosazovat židovské zájmy v Jeruzalémě.

„Pokud si někdo myslí, že se Izrael vzdá výstavby čtvrtí ve svém hlavním městě kvůli kárání nebo nátlaku, pak tato osoba zcela nechápe zájmy Izraele v této oblasti,“ řekl veřejnoprávnímu rozhlasu Kol Jisrael (Hlas Izraele).

„Nemluvíme o malém kameni v poušti. Mluvíme o Jeruzalémě,“ dodal.

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu potvrdil, že Izrael kvůli mezinárodnímu tlaku necouvne.

„I nadále trváme na našich životně důležitých zájmech, a to i pod mezinárodním tlakem… Přijaté rozhodnutí nebude měněno,“ uvedl zdroj z Úřadu předsedy vlády počátkem tohoto týdne.

Premiér ve včerejším projevu na Národním fóru veřejné diplomacie (National Public Diplomacy Forum) potvrdil, že „cílem (izraelské) veřejné diplomacie je vysvětlovat, že podstata tohoto konfliktu není územní.“

Netanjahu dále rezolutně dodal: „Je to o naší samotné existenci, a to v jakýchkoliv hranicích.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Jerusalem Mayor: No City in World Regulated by US President.

2 reakce na Starosta Jeruzaléma: Rozvoj žádného města světa nereguluje prezident USA

  • Josef napsal:

    někdy si myslím, že ti co Izraeli mluví do jejich osobních rozhodnutí, vyškrtli nacismus, holocaust, arabskou loajalitu Hitlerovi apod. fakta ze své paměti. Podle Písma je jasné, že se národy budou snažit vnutit „svoji“ vůli Izraeli i násilím, ale také se tam můžeme dočíst, co je za tuto zlovůli čeká. Měl jsem za to, že v čele států stojí inteligentní a chápaví lidé, zatím to však vypadá, že to budou jen loutky, kterými disponuje někdo veřejnosti skrytý. Marně kují vládcové plány a srocují se proti Hospodinu a jeho Pomazanému, říkají „provazy jejich zpřetrháme“ (neboli, budeme si dělat, co chceme). Kdyby se alespoň zamysleli nad sebou. Trochu bázně jim neuškodí a zachrání mnohou duši.

    • Scooolie napsal:

      Myslím, že v čele mnoha států stojí rozumní lidé. Ale představitelé států hájí především zájmy svých států. A pak samozřejmě třeba Francie, tradičně se snažící hrát roli v arabském světě a s početnou muslimskou menšinou, jaksi dojde k závěru, že „bližší košile než kabát“… Nehledě na to, že i mezinárodní politiku ovládají emoce a podprahové mediální manipulace a prostě „nebozí Palestinci“ jsou v kursu – jsou chudí, hloupí a údajně utlačovaní. Zatímco Izrael je ten bohatý, chytrý a údajně utlačující. Komu vždy fandili levicoví povaleči na univerzitách? Stačí si vzpomenout na válku ve Vietnamu…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv