… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Jednota mezi Fatahem a Hamasem se upevňuje, předseda palestinské vlády v Rammaláhu, nabídl Hamasu v Gaze spojit ruce ke společnému ozbrojenému boji.  V roce 2007 se konflikt mezi oběma rivaly jevil jako nepřekonatelý, tehdy Hamas vyhnal brutálně vedení Fatahu z Gazy. Nyní, po té, kdy si Hamas připsal po vojeské akci Oblakový sloup (Pillar of Defense) diplomatické ostruhy při vyjednávání v Egyptě a Abbás získal uznání Palestiny jako nečlenské pozorovatelské země v OSN, změnily obě strany kurs.

Podle mluvčího brigád „Mučedníků Al-Aqsa, které cituje betlémská agentura Ma´an, Fatah a Hamas bojovali ruku v ruce při bombových útocích na Izrael. Nedávná jednání o příměří povýšila Hamas na parnera pro Egypt a USA (tam je dosud na listině ilegálních teroristických organizací). Po té udělalo vedení Hamasu diplomatickou otočku a akceptovalo Abbásův úspěch v OSN a interpretuje toto jako další krok k získání celého Izraele pod názvem „Palestina“.

Výrazem pro nový soulad mezi Hamasem a Fatahem je návrat dvanácti teroristů z Fatahu do Gazy, podle agentury Ma´an jeden z nich řekl, „Jsme bojovníci, odešli jsme pro boj a ne pro malichernosti, nyní jsme se vrátili do vlasti po pěti letech. Představitel Hamasu  Mahmoud al-Zahar řekl v pondělí při ceremoniálu v Gaze: „Nesmíme dále ztrácet čas a energii, spojme svoje ruce k boji.“ Dále ve svém proslovu pozval příslušníky ozbrojených složek aby „osvobodili Palestinu, celou Palestinu (čti Izrael) a těm, kteří neznají cestu, tomu ji ukážeme, my naši cestu známe a ta vede do Jeruzaléma.“

Výzvu ke sjednocení v teroru, anebo podle rétoriky palestinských vůdců „odporu“ je v přímém rozporu s tím, co si myslí mezinárodní fóra a mainstrémová média, kteří sledují Abbásovu pečlivě připravenou diplomatickou cestu a její cíl, získat politické a územní ústupky. Nicméně v rozhovorech arabským médiím a při oficiálních proslovech v arabštině se vyjadřuje ve prospěch „odporu“ a glorifikuje sebevražedné teroristy.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Next Step for Hamas-PA Unity: Terror

2 reakce na Teror – jednotící faktor pro Hamas a Fatah

  • Tangonela napsal:

    Přesně tak! Spojuje je terorismus. Každá lest a podlost je jim dobrá ke splnění jejich cíle a tím je zničení Izraele. Jenže to se terotisté spletou. Věřím, že Izrael bude silný a bude se držet hesla, že s teroristy se NEVYJEDNÁVÁ!!

  • cogavec napsal:

    Korán,Súra 8 Kořist,12 ❗ A hle,Pán tvůj vnukl andělům:“Jsem s vámi,podpořte tedy ty,kdo uvěřili!Já vrhnu do srdcí těch,kdož nevěří,hrůzu a vy bijte je po šíjích a bijte je po všech prstech ❗ ❗ ❗ Či-li terorizování nemuslimů je pevně zakotveno v Koránu. Kdo pouští hrůzu a kdo je zodpovědný terorem podle Koránu??? Súra 8 Kořist,17: ❗ Nejste to vy,kdo je zabili,ale Bůh je zabil,a nevrhals ty,když jsi vrhal,nýbrž byl to Bůh,kdo vrhal,aby vyzkoušel věřící zkouškou dobrou,od Něho přicházející,vždyť Bůh slyšící je vševědoucí ❗ Co se stane,pokud palestinští muslimové poleví v boji??? Súra 9 Pokání,39: ❗ Jestliže nevytáhnete do boje,Bůh vás potrestá trestem bolestným,vystřídá vás národem jiným a nebudete Mu moci v ničem uškodit,neboť Bůh je věru mocný nad každou věcí. ❗ A poslední upozornění,na co si je třeba dávat pozor.Súra 4 Ženy,91(89): ❗ A přáli by si,abyste se stali nevěřícímí,jako jsou oni,a abyste byli stejní.Neberte si mezi nimi přátelé,dokud se nevystěhují na stezku Boží(islám).A jestliže se obrátí zády,pak je chyťte a zabte,kdekoliv je naleznete ❗ ❗ ❗ A neberte si z nich ani přátele,ani pomocníky ❗ Pozor na bodnutí zezadu!

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv