… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina“ 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

výstava v OSN - detail znaku

výstava v OSN – detail znaku v záhlaví anotace Abbásova projevu

Ve vstupní hale budovy OSN v New Yorku probíhá výstava děl, která zachycují „Palestinu“ na veškerém území mezi Jordánem a Středozemním mořem, takže neexistuje žádné místo pro Izrael.

Vystaven je také text projevu předsedy palestinskoarabské autonomie Mahmúda Abbáse na hlavičkovém papíře se znakem teroristické Organizace pro osvobození Palestiny – kde opět je celý Izrael zobrazen jako „Palestina.“ Na výstavu upozornil web Breitbart.com.

Výstava nazvaná „Palestina: Vzpomínky, sny, vytrvalost“ („Palestine: Memories, Dreams, Perseverance“) byla zahájena palestinským zástupcem v OSN Rijádem Mansúrem (Riyadh Mansour) 29. listopadu 2012 při příležitosti tzv. Mezinárodního dne solidarity s palestinským lidem a zorganizoval ji Výbor pro výkon nezadatelných práv palestinského lidu.

Vystavována jsou díla jimž čtyři umělci – Manal Díb (Manal Deeb), Adam Chamny, Vian Shamounki Borchert a Nadžát El-Tadží El-Chajrí (Najat El-Taji El-Khairy) – „vyjadřují své dědictví, identitu, sny a vzpomínky,“ přičemž ukazují svůj „palestinský původ.“

Projev Mahmúda Abbáse je na hlavičkovém papíře OOP proto, že o uznání „Palestiny“ jako nečlenského státu OSN nežádal jako předseda autonomní Palestinské správy, ale jako předseda OOP, která je jí v palestinskoarabské hierarchii nadřazena.

výstava v OSN - Abbásův projev

výstava v OSN – Abbásův projev

výstava v OSN - detail znaku OOP

detail znaku Organizace pro osvobození Palestiny v záhlaví titulní stránky Abbásova projevu

výstava v OSN - Manal Deeb: Standing Prayer

Manal Deeb: Standing Prayer (Stálá modlitba)

výstava v OSN - Manal Deeb: Memories of Trees

Manal Deeb: Memories of Trees (Vzpomínky stromů)

výstava v OSN - Manal Deeb: Memories of Trees

Manal Deeb: Memories of Trees (Vzpomínky stromů)

UN Hosts Art Depicting Palestine as All of Israel  – článek webu BreitBart.com (anglicky)

Observance of International Day of Solidarity with Palestinian People, 29 November – oznámení výstavy na webu OSN (anglicky)

International Day of Solidarity with Palestinian People – stránka na webu OSN, věnovaná každoročnímu solidarizování s palestinskými Araby (anglicky)

4 reakce na Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina“

  • Eva napsal:

    …že je to na zblití víme…, bohužel se ukazuje, že neplatí ono filozofické „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“, lidé do ní vstupují furt dokola. A tak do ní vstupujeme zase znovu…. že to nebude mít dobrý konec, je také zřejmé. Věřím, že Izrael přežije – čemu už bych pak měla věřit?

  • Josef napsal:

    Buďte si jisti, že Izrael přežije, jen mě je velice líto lidí z Izraele, kteří za to budou muset ještě trpět a zaplatit životem. Bible se nemýlí.

  • Josef napsal:

    vzhledem, že se toto děje na půdě OSN, je patrné, že se přibližuje agónie této instituce, která přestala hájit pravdu, ale bude kolem sebe hodně kopat. Otázkou je, zda bude nástrojem antikristovým v bitvě proti Izraeli (Harmagedon) nebo v té době ji nahradí něco ještě horšího.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv