… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Google Street View - Kineret

Google Street View – pohled na Kineret v Tiberias

Google výrazně rozšířil pokrytí Izraele svojí službou Google Street View a uživatelé si tak mohou ode dneška nově prohlédnout stovky měst, vesnic a historických míst.

Služba nyní pokrývá většinu velkých a středně velkých měst Izraele, řadu vesnic ve středním Izraeli a v Galileji a turistická místa jako jsou Safed, Tiberias, Akko, Kafernaum, Mrtvé moře, korálové útesy u Ejlatu, Megido a další.

Zobrazení některých míst – jako je Kineret (Galilejské jezero), Kotel (Západní zeď) nebo archeologický park v Bejt Šean (Beit She’an) – bylo vylepšeno.

Judeje a Samaří se rozšíření pokrytí netýká. Donedávna mapy Googlu nezobrazovaly dopravní spojení mezi místy v Judeji a Samaří ve zbytku Izraele.

Google Street View - Bet Shean

Google Street View – pohled na archeologický park v Bet Šean

Google Street View je rozšířením Google Maps, které umožňuje prohlížet si fotografické zobrazení ulic a míst, jako by jimi člověk procházel či projížděl. Uživatelé si tak přes internet mohou udělat dopředu představu o místech, která se chystají navštívit, a porovnat jejich vyobrazení v reklamních materiálech a ve skutečnosti.

Mezi místy, která si lze nyní ve Street View prohlédnout, jsou také ty, která byla zařazena mezi místa světového kulturního dědictví UNESCO v Izraeli, včetně archeologického parku v Bejt Šean, který je jedním z největších archeologických míst světa, Cipori (Tzippori) v Galileji, rezervace Timna, muzea holokaustu v kibucu Jad Mordechaj (Yad Mordechai), muzea povstání ve varšavském ghettu v kibucu Lochamej Hagetaot (Lochamei Hageta’ot), tržiště v drúzské vesnici Dalijat al-Karmel (Daliyat al-Carmel), muzea beduínské kultury v Centru Joe Alona v Negevu a muzea Egged, které shromažďuje autobusy a jiná dopravní vozidla.

Google v prohlášení uvádí, že doufá v rozšíření pokrytí Street View i do dalších míst Izraele.

Na závěr už jen krátký návod použití Google Street View, pokud tuto službu ještě nevyužíváte:

Discover Israel on Google Maps – oznámení na blogu Googlu (anglicky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv