… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Z informací poskytnutých arabskými médií vyšlo najevo, že libanonská armáda byla alarmována šokovanými nakupujícími, kteří v supermarketu objevili na potravinách nálepku „Made in Israel“. Muž, který si přál zůstat v anonymitě,  objevil pytlík paprik a na něm nálepku s nápisem „Made in Israel“. O incidentu informovaly libanonské noviny Daily Star. Tento neobvyklý a šokující incident způsobil, že byla alarmována armáda, aby prošetřila tuto skandální událost.

Dostavila se také vojenská rozvědka a policie a objevily dalších 13 podobných pytlíků se žlutými paprikami a na nich slovo Izrael vytištěné na štítku. Policie také objevila, že mezinárodní kód byl přeškrtán a jiný kód byl napsán ručně na pytli.

Případ byl předán vojenské prokuratuře, aby vyšetřila, jak se papriky dostaly přes veškerá bezpečnostní opatření do země, aniž by byly objeveny.

Podobný incident se stal již dříve, asi před deseti lety, když nakupující objevili hrnky vyrobené v Izraeli…

Zákony země kategoricky zakazují libanonským občanům, aby vstupovali do obchodních kontaktů či smluv a to přímých i nepřímých s izraelskými dodavateli. Libanon také bojkotuje firmy, které mají pobočky v Izraeli anebo mají komerční smlouvy s izraelskými firmami.

V globálním světě ovšem nemá vojenská ani jiná prokuratura mnoho práce s vyšetřením věci žlutých papriček. Vše je okódováno a zaznamenáno a v tabulkách se lze snadno orientovat. Rozvědka se může věnovat opravdovým problémům, dnešní Daily Star přinesl genezi papričky. Řetězec Spinneys nakoupil balení s lahůdkovými papričkami v Holandsku, kde balení připravili, jedna z nich byla vypěstována v Izraeli, dostala nálepku a v Holandsku ji zabalili s dalšími španělskými papričkami patrně v barvě červené a zelené (o tom zpráva neinformuje, ale je to pravděpodobné) a poslali je do Libanonu, tam balení rozvezli do jednotlivých supermarketů a v Sidonu, asi 60 km od severní hranice Izraele to bdělý občan odhalil.  Staří obyvatelé města by si ještě mohli vzpomenout, jak to bylo jednoduché nakoupit zboží v Izraeli a prodat tam vlastní. Ekologický aktivista by nad putováním žluté papričky také zaplakal.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israeli Peppers Enrage Shoppers at Lebanese Supermarket

13 reakcí na Izraelské papriky rozčilují nakupující v supermarketu v libanonském Sidonu

 • newtory napsal:

  Paprika z Izraela, ani nechcem domýšľať čo všetko sa mohlo stať. Ešte šťastie že ju zachytili skôr ako zachutila. Keby tak ešte vedeli koľko vecí, ktoré každodenne používajú má svoj pôvod v Izraeli. Život by bol oveľa ťažší, pretože ako zásadoví moslimovia by sa museli vrátiť do stanov k ťavám. Ešte šťastie, že toľko moslimov je negramotných a väčšina tých druhých zas neovláda čítanie s porozumením.

 • newtory napsal:

  Ale zákerní vrahovia zo Sionu musia vedieť, že v týchto ťažkých chvíľach je celý pokrokový a mierumilovný svet

  na strane ťažko skúšaného libanonského ľudu.

 • newtory napsal:

  A titulky novín v Iráne by mohli znieť. „Izrael porušil medzinárodné konvencie“ v Libanone použil biologické zbrane obsahujúce navyše vysoké koncentrácie capsaicínu a kyseliny askorbovej.

 • Nofar napsal:

  No ja jsem kdysi cetla, jak egyptsky podnikatel zijisi v Saudske Arabii nakoupil v Izraeli podprsenky a pak z nich dve noci odstrihoval Made in Israel a prisival Made in Great Britain. To by se asi manzelky a dcery wahabitskych sejchu divili, co nosi pod abajou.

 • cogavec napsal:

  Talmid rozhodně nevyjmenoval všechny zločiny Mosadu,nutno doplnit o špionážního ptáka poslaného do Turecka,a o velmi známý případ z doby o něco dříve,kdy byl Mosad obviněn z toho,že cvičí a vypouští prasata na území palestinských Arabů,aby ničila úrodu,a napadala nebohé Palestince. 😆

 • traava napsal:

  Moc nerozumím výše psaným komentářím sijonských mudrců. Jestliže je jakýkoliv obchodní styk přísně zakázán, po Levanitsku „ostře“, pak je mi dost líto místního zastoupení dodavatele a vedoucích obchodů jimž vinu lehce prokáží. Vaše komentáře mi tak trochu připomínají „koktavé vepře z Bavorska“, kteří si o nás před revolucí mysleli, že žijeme v zemljankách a oblékáme se do kožešin.
  Ono být Sionista, ještě neznamená být rasista a nebo předpojatý blbec.
  Tak jako v minulosti Komunista u nás je Hizbulahista v Libanonu, bohužel s tím rozdílem, že on střílí do cizích a tady stříleli Komunisti do svých.

 • cogavec napsal:

  Traavo hledej v arabských,iránských nebo tureckých médiích,nebo ve zprávach evropských islámských organizací,to s těmi prasaty jsem četl na několika různých místech.Ale nechce se mi znovu přehrabovat na internetu,myslím že i v češtině o tom byla někde zpráva.Další zdroj byl z Palestiny,do třetice se o tom zmínila jedna z evropských islámských organizací.Kdo hledá,ten najde.

 • traava napsal:

  nevim co s prasaty mam vyhledávat , to jsem si vymyslel tady doma v Sudetech před pár minutama, protože to je takovej náš ustálenej výraz pro Souseda co bydlel naproti a teď pije pivo v Bavoří a chodí mávat na průvod Landsmaschaftu a pokřikuje : Zu Hause ist Zu hause !!! a doma s nohama nahoře tiše pobrukuje : Tschechei wo ist das ?

 • traava napsal:

  CITUJI : tam balení rozvezli do jednotlivých supermarketů a v Sidonu, asi 60 km od severní hranice Izraele to bdělý občan odhalil.

  Někdo to proclil, naložil, přeložil, naskladnil, vyskladnil, uložil do regálu a prodával ….. v každém uvedeném procesu je dle Levanitského zákona přestupek rovnající se velezradě ..

  postřílet je hajzly … chtěli mi prodat siónskou papriku
  /jak k tomu přijde ta prodavačka co možná ani neumí číst 😀 /

  TAK tahle jsem to myslel v původním komentáři :d

 • cogavec napsal:

  Traava neví zcela jistě o agentu R 65,kterého propustila Saudská Arábie v lednu roku 2011,píše o tom Instinkt,v článku Zvířecí agenti ve službách státu.Ale Traavě jde o něco jiného.Chce si zatrolovat trololo. 😆

 • traava napsal:

  ale ani ne, takových kývačů hlavy z Prahy a okolí jsem už potkal i v Eretzu nepočítaně

  ono totiž nic není černé a bílé jak se to tu na Eretzu předkládá

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv