… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Binjamin Netanjahu

premiér Benjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) zastavil pokračování realizace plánů na výstavbu v oblasti E1 v Maale Adumim. Informaci přineslo páteční vydání novin Jediot Achronot.

 אחרי שיזם את המהלך: נתניהו מעכב בנייה ב-E1 – celý článek na webu Jediot Achronot (hebrejsky)

Netanyahu delays E1 construction plans – celý článek na webu Ynet (anglicky)

Netanjahu čelil mezinárodní kritice poté, kdy jeho vláda schválila novu výstavbu v oblasti, nacházející se mezi zastavěnou částí Maale Adumim a hlavním městem Jeruzalémem. Vláda se nicméně plánu držela a vypsala výběrová řízení na nové domy.

Projekt byl schválen ministrem obrany Ehudem Barakem, ale Netanjahu údajně oddaluje jeho předložení plánovací komisi.

Podle poslance Uriho Ariela (Bajit Jehudi – Tekuma) tento premiérův přístup dokazuje, že ve skutečnosti nikdy plán výstavby nemyslel vážně. „Zastavení zveřejnění stavebních plánů pro E1 prokazuje, že jeho řeči o osídlení jsou iluzí,“ obvinil premiéra poslanec.

„Den po volbách opět objevíme skutečného Netanjahua, toho který zmrazuje výstavbu a podléhá nátlaku,“ dodal.

Americký The Washington Post ve svém úvodníku ve středu 2. ledna 2013 uvedl, že Netanjahuovo oznámení nové výstavby je „známá taktika.“ Netanjahu novinám výstavbu oznámil z důvodu soupeření s izraelskou „krajní pravicí,“ tvrdí noviny.

Overheated rhetoric on Israeli settlements – celý komentář na webu The Washington Post (anglicky)

Komentář konstatuje, že mezinárodní odsouzení výstavby je „kontraproduktivní“ a mylně podporuje chybný názor, že izraelské obce v Judeji a Samaří jsou překážkou míru. Nová výstavba je v komunitách, kterých se Palestinská správa při předchozích jednáních vzdala, uvádějí noviny.

Zdroje z úřadu předsedy izraelské vlády popřely, že zdržení naznačuje změnu premiérova názoru. „Rozhodnutí o pokračování v plánu E1 nebylo nijak změněno,“ uvedly.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu Quietly Delays E1 Project.

Jedna reakce na Jediot Achronot: Netanjahu potichu brzdí projekt výstavby v oblasti E1

  • Talmid napsal:

    takže nejdřív lynč světové veřejnosti a pak se na to vykašle? Tak potom k tomu má asi závažný a jistě velmi zajímavý důvod . Co to jenom bude, já jsem tak zvědavej 😐

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv