… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Mahmúd Abbás: „Muftí je můj hrdina“ 5.00/5 (100.00%) 3 ohodnocení

Velký muftí palestinský a Adolf Hitler

Velký muftí palestinský a Adolf Hitler, 1941

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) v pátek nadšeně hovořil o „dědictví“ nechvalně proslulého Velkého muftího jeruzalémského Hadždže Amína al-Husejního (Hajj Amin al-Husseini), který spolupracoval s německými nacisty a v případě jejich invaze do Země Izrael byl připraven provést masové vraždění Židů. Muftí byl podle Abbáse velký muž zasloužící si velkou chválu, jehož způsoby by měli napodobovat všichni palestinští Arabové.

Jak v rozhovoru pro Aruc 7 (Arutz Sheva) uvedl ředitel zpravodajské agentury Makor Jisraeli (Makor Yisraeli, Israel Resource News Agency) a Centra pro blízkovýchodní výzkum David Bedein, Abbás učinil prohlášení během demonstrace hnutí Fatáh v Gaze. Jednalo se po letech o první případ, kdy teroristé Fatáhu dostali od vládnoucího Hamasu povolení k uspořádání pochodu, a Abbás k přítomným hovořil prostřednictvím video spojení.

Bedein upozornil, že Abbás svoji doktorskou práci na Moskevské univerzitě věnoval tomu, že odpovědnost za zničení evropských Židů nenesou nacisté, ale Světová sionistická organizace. Vzhledem k tomu je Abbásova chvála muftího, nejvyššího „arabského nacisty“, velmi závažná a je třeba ji zveřejnit, uvedl Bedein.

muftí a Reichsführer-SS Heinrich Himmler

muftí a Reichsführer-SS Heinrich Himmler

Poté co byl muftí Brity donucen opustit území Mandátního území Palestina, usídlil se v Evropě, kde se sešel s Hitlerem. Oba se dohodli, že zatímco Hitler bude vraždit Židy v Evropě, muftí zorganizuje vraždění Židů na Blízkém východě až k tomu dozraje čas. Během II. světové války vysílal muftí v arabštině z Berlína na Blízký východ pronacistickou propagandu. Pomáhal také při náboru muslimů do jednotek Waffen SS.

Známé je muftího prohlášení na vlnách Radia Berlin 1. března 1944: „Arabové, povstaňte jako jeden muž a bojujte za svá svatá práva. Zabijte Židy, kdekoliv je najdete. Potěší to B*ha, dějiny a náboženství. Zachrání to vaši čest. B*h je s vámi.“

Na sklonku války uprchl s pomocí Francie z Evropy, odjel do Káhiry.

Bedein odsoudil izraelská média za ignorování Abbásovy chvály muftího s tím, že on sám má Abbásovy výroky potvrzené od palestinských Arabů, kteří přímo na místě byly.

muftí a dobrovolníci Waffen-SS

muftí vykonává přehlídku bosenských dobrovolníků zbraní SS, 1943

Mohamed Amín al-Husajní – článek o muftím Amínu al-Husajním na Wikipedii (česky)

Haj Mohammed Effendi Amin el-Husseini – článek o muftím Amínu al-Husajním na Wikipedii (anglicky)

sc

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Abbas: ‚Mufti is My Hero‘.

4 reakce na Mahmúd Abbás: „Muftí je můj hrdina“

  • traava napsal:

    nu což připočítejme /jim/ mu Schwarz PUNKT , jako Beneš těm co se hlásili před válkou při sčítání lidu k Němcům …. a spadli do toho i židi /nemalá část/, bumbum a šupem přes Jordan

    v tuto chvíli je jedině možné ho za výroky celosvětově zdiskreditovat, … takže asi jen u nás a v usa

  • wocicko napsal:

    No v hlavě piliny asi měl… Takhle se nechat využít! Jasně, co muslim, to Árijec… To je to samé, jako když představitelé Slovenského štátu jednali s Berlínem jako se sobě rovným partnerem. Ale tu moskevskou diplomku bych chtěla vidět 😆

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv