… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Moše FeiglinPodle informace, kterou publikoval kandidát za vládnoucí stranu Likud v nadcházejících volbách  do Knesetu Moše Feiglin na svém facebookovém profilu píše o incidentu k němuž došlo dnes na Chrámové hoře. Feiglin popisuje situaci následovně: „ Stejně  jako každého devatenáctého dne v měsíci (podle židovského data – dnes je 19. tevetu) jsem vyšel na místo kde stával náš Chrám, na Chrámovou horu. V jeden moment jsem se na tom svatém místě poklonil k Všemohoucímu. Neučinil jsem tak abych někoho provokoval. Proto  si toho také všiml pouze policejní detektiv (v civilu).  Byl jsem odveden k výslechu a poskytl jsem vyšetřovateli veškeré informace, které požadoval, ale nejsem ochoten  spolupracovat ve věci zvyku Izraelské policie omezovat základní práva člověka, aniž by to bylo z nějakého důvodu nezbytné.  Nepodepíši žádnou záruku, neposkytnu otisky prstů, nenechám se fotografovat jako podmínku k propuštění. Pokud se domníváte, že jsem pro veřejnost nebezpečný anebo, že se v budoucnosti vyhnu vyšetřování, zatkněte bez omezení času. (tzv administrativní vazba, která je v Izraeli zákonná a používaná ještě od dob britského mandátu) Pokud se domníváte, že to není nutné, propusťte mě  po výslechu. Pouze soud může člověka zbavit práv – ne policie.  Po výslechu jsem byl propuštěn, bez jakýchkoli omezení. Považuji toto za vítězství v boji za občanská a lidská práva v Izraeli. Vůbec mě nepřekvapuje, že v současném Izraeli je omezeno právo občana na modlitbu na svatém místě jakým je Chrámová hora. Je třeba si uvědomit, že na tomto svatém místě jsme v každém případě svobodnými lidmi.

Pro dokreslení je třeba říci, že židé mají na Chrámovou horu omezený přístup, nesmí mít u sebe žádné předměty, které by připomínaly jejich náboženskou příslušnost (modlitební kniha, cicit, kipa, šofar apod.) a mají zákaz se na CHrámové hoře také modlit a zdržovat se tam delší dobu. Zajímavé je, že levicoví obránci lidských práv toto omezení, které je drastické a v mnohém připomíná praktiky středověku anebo nejtemnějších totalitárních režimů, nenapadají.

hm

Jedna reakce na Moše Feiglin byl zatčen na Chrámové hoře

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv