… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Moše Jaalon

Moše Jaalon

Izraelský ministr strategických záležitostí Moše Jaalon (Moshe Yaalon) ze strany Likud včera vyloučil možnost, že by vedle Izraele existoval „Palestinský“ stát.

V diskusi na úřadě oblasti Šar HaŠaron Jaalon vysvětlil, že není rozdíl v tom, jak si „palestinská“ entita říká. „Může se klidně nazývat třeba Palestinské impérium,“ prohlásil. „Cíle hlavy Palestinské správy Abú Mazina (Mahmúda Abbáse) jsou stejné jako cíle Hamasu.“

„Začal jsem volit Likud, když jsem stále ještě nosil uniformu, když jsem byl velitelem vojenské zpravodajské služby, poté co jsem se podrobně seznámil s Dohodou z Osla (na jejímž základě se souhlasem tehdejší levicové vlády Izraele vznikla Palestinská správa – pozn. překladatele),“ objasnil Jaalon.

V reakci na dotaz Jaalon odpověděl: „Jsem ochoten sloužit jako příští ministr obrany. Premiér mi nic neslíbil, ale ví, že to chci.“

Hlavní vyjednavač Palestinské správy Saíb Irikát (Saeb Erekat) v reakci na Jaalonova prohlášení uvedl, že „jsou vážnou hrozbou vůči Abú Mazinovi, podobnou těm vůči Jásiru Arafátovi.“

O Arafatovi vedení palestinskoarabských zločineckých organizací věří, že byl otráven Izraelem a loni na podzim proto byly zahraničními a arabskými odborníky odebrány vzorky z jeho ostatků za účelem zkoumání. Pitevní protokol jeho rodina odmítá zveřejnit, což zavdává spekulace o skutečné příčině jeho smrti, včetně úmrtí na následky AIDS po homosexuálních stycích s mladými chlapci.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Yaalon: Abbas’s Goals Identical to Hamas’s.

2 reakce na Moše Jaalon: Cíle Abbáse a Hamasu jsou stejné

  • traava napsal:

    mě nějak rozčiluje to věčné Palestina, je to skoro jako když Slováci žijí vo slovenskom Štátě :). Já mám konec Palestiny spojený s odchodem polsedního Britského vojáka. Pak už jen Izrael a území obydlená Araby, na kterých měl původně podle rez. OSNn vzniknout arabský stát. Ještě dokážu uznat ,že kdo se narodil za mandátní správy může si říkat pracovně „Palestinec“ Žid nebo Arab.

    Moše by se nám hodil za prezidenta … jak je to snadné nazývat věci správnými názvy. Nevím zda to Karel bude umět i když dosud prokázal nadevropskou statečnost.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv