… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Muslimské bratrstvoEgyptský časopis tvrdí, že 6 amerických islámských aktivistů, kteří pracovali či ještě pracují v Obamově administrativě, jsou operativci Muslimského bratrstva, kteří mají silný vlil na politiku USA.

Zprávu zveřejnil 22. prosince 2012 časopis Rose al-Júsuf (Rose El-Youssef, Rose al-Yūsuf, روز اليوسف ) a byla následně přeložena do angličtiny webem Investigative Project on Terrorism (IPT). Zpráva tvrdí, že šestici se podařilo posunout Bílý dům „od nepřátelského postoje k islámským skupinám a organizacím ve světě na největšího a nejdůležitějšího stoupence Muslimského bratrstva.“

Zpráva je převážně bez uvedení zdrojů, ale její zveřejnění je podle IPT důležité kvůli upozornění čtenářů na toto téma.

Do šestice patří: Arif Alikhan – bývalý náměstek pro politický rozvoj ministerstva vnitřní bezpečnosti; Mohamed Elibiary – člen Poradní rady pro vnitřní bezpečnost (Homeland Security Advisory Council); Rashad Hussain  – zvláštní vyslanec USA u Organizace islámské konference; Salam al-Marayati – spoluzakladatel Muslimské rady pro veřejné záležitosti (Muslim Public Affairs Council, MPAC); imám Mohamed Magid – prezident Islámské společnosti Severní Amerika (Islamic Society of North America, ISNA); a Eboo Patel – člen Poradní rady pro sousedská partnerství založená na náboženství (Advisory Council on Faith-Based Neighborhood Partnerships) prezidenta Obamy.

Alikhan je zakladatelem Světové islámské organizace (World Islamic Organization), kterou časopis označuje za „dceřinou společnost“ Muslimského bratrstva. Tvrdí, že Alikhan byl v Bílém domě odpovědný za „spisy islámských států“ a že zajišťoval přímé spojení mezi Obamovou vládou a revolucemi Arabského jara roku 2011.

Elibiary, který podporuje názory radikálního velikána Muslimského bratrstva Sajída Katába (Sayyid Qutb), byl loni podezírán, že mohl prozradit tajné informace z databází ministerstva vnitřní bezpečnosti, popírá nicméně, že by měl spojení s Bratrstvem.

Mohamed Elibiary hrál také roli při definování protiteroristické strategie Obamovy vlády a časopis zdůrazňuje, že sepsal Obamovi projev, jímž prezident vyzval bývalého egyptského prezidenta Husního Mubáraka (Hosni Mubarak) k odstoupení. Tvrzení časopis ale nedokládá žádným důkazem ani neuvádí zdroj.

Rashad Hussain udržoval podle Rose al-Júsuf úzké vztahy s lidmi a skupinami, které mají tvořit síť Muslimského bratrstva v Americe. Do tohoto zapadá jeho účast na výroční konferenci Americké muslimské rady (American Muslim Council) v červnu 2002, kterou dříve vedl odsouzený finančník teroristů Abdurahman Alamoudi.

Společně s významnými osobnostmi amerického Muslimského bratrstva jako jsou Jamal Barzinji, Hisham al-Talib a Yaqub Mirza se podílel na organizaci výboru Kritické islámské reflexe (Critical Islamic Reflection).

Ohledně al-Marayatiho, který je v posledních letech jedním z nejvlivnějších muslimsko-amerických představitelů, časopis vykresluje spojení mezi MPAC a mezinárodní infrastrukturou Muslimského bratrstva.

Imám Mohamed Magid, stojící v čele ISNA založené členy Muslimského bratrstva, byl Obamou v roce 2011 jmenován poradcem ministerstva vnitřní bezpečnosti. Časopis uvádí, že měl také přednášel projevy a účastnil se konferencí o blízkovýchodní politice USA na ministerstvu obrany a radil FBI.

Rose al-Júsuf také uvádí, že Eboo Patel udržuje úzký vztah s Haním Ramadanem, vnukem zakladatele Bratrstva Hasana al-Banny, a je členem Asociace muslimských studentů (Muslim Students Association), kterou označuje za „velkou organizaci Bratrstva.“

Egyptian Magazine: Muslim Brotherhood Infiltrates Obama Administration  – zpráva IPT (anglicky)

رجل و6 إخوان فى البيت الأبيض! – článek webu Rose al-Yūsuf (arabsky)

A man and 6 of the Brotherhood in the White House! – překlad článku webu Rose al-Yūsuf na webu IPT (anglicky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv