… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
„Stát Palestina“ zatím nevydá nové pasy a průkazy totožnosti 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

pas Palestinské správy

pas Palestinské správy

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás nebude chvátat s vydáváním cestovních pasů „Státu Palestina“, protože se obává konfliktu s Izraelem. Uvedla to včera Abbásova mluvčí Núr Ode (Nour Odeh).

Předvčerejší zprávy uváděly, že Abbás podniká další krok ve svém úsilí o oficiální přejmenování oblastí pod svojí kontrolou na „Stát Palestina“ a vydal nařízení vydat do 2 měsíců nové pasy, průkazy totožnosti, osobní identifikační čísla, registrační dokumenty, registrační značky vozidel, řidičské průkazy, známky a poštovní razítka  – všechny nesoucí označení „Stát Palestina.“

Už dříve minulý týden Abbás nařídil všem palestinskoarabským institucím přestat s užíváním označení „Palestinská národní správa“ v oficiálních dokumentech a nahradit jej „Státem Palestina.“ Jedná se o reakci o uznání státnosti „Palestiny“ Valným shromážděním OSN v listopadu 2012.

Včera nicméně Abbásovovi spolupracovníci uvedli, že nové pasy ani průkazy totožnosti arabská entita v Zemi Izrael vydávat nebude, protože se bojí, že je Izrael nebude uznávat a nedovolí jejich držitelům s takovýmito doklady vstupovat na území Izraele.

„Nebudeme působit potíže svému národu,“ uvedla Núr Ode. „Nebudeme vydáváním pasů Palestiny nakládat břemeno na náš lid. Nedovolili by jim cestovat,“ uvedl hlavní palestinskoarabský vyjednavač Saíb Irikát (Saeb Erekat).

Změna arabského postoje je reakcí na vyjádření úřadu předsedy izraelské vlády. Ten uvedl, že jednostranné kroky k palestinskoarabské státnosti jsou flagrantním porušením izraelsko-palestinských smluv, které vyžadují dvoustrannou dohodu, a závažným ohrožením politického procesu a Izrael proto nebude uznávat žádné jednostranné změny, včetně změny názvu „Palestinské národní správy“ na „Stát Palestina.“

pas Palestinské správy - prohlášení

pas Palestinské správy – str. 2 obsahující prohlášení, které deklaruje, že pas je vydáván na základě Dohody z Osla, podepsané mezi Izraelem a Organizací pro osvobození Palestiny dne 13. 9. 1993

Jedna reakce na „Stát Palestina“ zatím nevydá nové pasy a průkazy totožnosti

  • gugi napsal:

    LET´S BUILD THE THIRD TEMPLE ! ♥♥♥ LET´S BUILD THE THIRD BEIT HA-MIKDASH ! ♥♥♥ █▄▄█▄█ █▄▄█▄█ █▄▄█▄█ 😀

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv