… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

občanská válka v SýriiHassake. Ve východosyrské metropoli Hassaké žije 25 tisíc syrských křesťanů různých ritů (syrského pravoslavného, katolického, chaldejského a arménského). Město je zcela odříznuto od světa, ale některé zprávy občas proniknou ven. Agentura Fides zveřejnila informace, které poskytli společně syrský pravoslavný a katolický biskup, Matta Roham a Jacques Benhan Hindo.

Město Hassaké nemůže přijímat žádnou humanitární pomoc, protože je obklíčeno islamistickými skupinami teroristů z hnutí Juchat el Nosra, které také Spojené státy kladou na černou listinu „teroristů“. K nim se přidávají také obyčejní bandité, kteří rabují, unášejí a zabíjejí místní obyvatelstvo.

Ve zprávě agentury Fides uvádí otec Ibrahim, že „ve městě vládne hlad a teror. Každý den odpoledne je slyšet střelbu, když teroristé vyrážejí do města, kde je jejich cílem především mládež. Jsou hledáni zvláště mladí muži ročník 1990 – 1992, kteří jsou obviňováni z toho, že jsou nebo se stanou vojáky syrské armády a poté jsou chladnokrevně zastřeleni. Populace pomalu umírá ponechána svému osudu,“ poznamenává jeden z kněží ve městě Hassaké. Situace v jiných syrských městech je obdobná.

(mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Teroristé pořádají hon na mladé syrské křesťany.

5 reakcí na Teroristé pořádají hon na mladé syrské křesťany

  • dada napsal:

    kouká na vraždění a až vše skončí tak pak podle vhodnosti pro jednotlivé státy bude vše hodnotit a zdůvodňovat . Určitě korektně …..

  • Ales Jirout napsal:

    Spravna otázka. Co děla OSN, EU, samozvaní „humanisti“ a podobní. Kdyz si Izrael dovolí hájit svou zem, to je ohromný povyk. I mediální. Rezoluce, protesty, výzvy, výhružky. Kde jste ted ? Jsou zabijeni lide. Krestane. Ted je najednou ticho. Jste jen morálně narušené existence. Lidsky odpad. Cela OSN EU pseudo humanisti.

  • Oblovka napsal:

    Rusko znemožnilo svým právem veto zásah v Sýrii. Tady je těžká rada, protože Rusové považují Sýrii za oblast svého vlivu a mají v této zemi svoji vojenskou základnu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv