… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

vízum typu B1/B2 ke vstupu do USA

vízum typu B1/B2 ke vstupu do USA

USA zvažují zrušení vízové povinnosti pro Izraelce při turistických návštěvách. Tento týden by měl být Kongresu předložen návrh zákona, který by Izraelcům umožnil bezvízovou návštěvu Spojených států na 90 dní. Zákon předkládají kongresmani Brad Sherman (demokrat) a Ted Poe (republikán) a svými podpisy jej podpořilo dalších 25 členů Sněmovny reprezentantů.

Sherman a Poe na včerejší tiskové konferenci uvedli, že vízová povinnost bude zrušena do dvou let. „Je nelogické, že Izraelci, kteří mají obchodní příležitosti a potřebují krátce navštívit USA, musejí čekat půl roku na víza,“ uvedli poslanci. „Izrael je blízkým přítelem USA,“ uvedl texaský republikán Poe. „Pro obě země je důležité odstranění vízové povinnosti, tak aby sem lidé mohli přijít a obchodovat s námi. Chceme, aby za obchodem do USA přišlo více Izraelců. Přijďte do Texasu, chceme vás tu,“ dodal Poe. „Je překvapující, že Izraelci mohou bez víz jet do Jižní Amerika a Kanady, ale ne do USA,“ dodal.

Kalifornský demokrat Sherman uvedl, že legislativní změnu podporuje celkem 45 poslanců. Důvodem, proč Izrael nebyl v minulosti zahrnut mezi 37 zemí, jejichž občané nepotřebují k návštěvě USA víza, bylo to, že více než 3 % izraelských žádostí o víza bylo ze strany Spojených států zamítnuto – takže se Izrael dostal mezi „rizikovější“ země, vysvětlil Sherman. V minulosti tomu tak bylo, ale věci se změnili a poslední informace ukazují, že Izrael podmínku pro zařazení mezi bezvízové země splňuje, dodal.

Dalším důvodem, proč Izrael nebyl zařazen mezi země s bezvízovým stykem, byla skutečnost, že Izrael neměl pasy s biometrickými údaji, které jsou podmínkou ministerstva zahraničí USA pro bezvízový vstup. Sherman uvedl, že obdržel ujištění, že Izrael své pasy „zmodernizuje“ tak, aby podmínku splnil.

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA již v minulosti zařazení Izraele mezi země s bezvízovým stykem schválila, ale tento krok zamítl Senát.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku US May Drop Visa Requirements for Israeli Tourists.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv