… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Zelený list - Liberální kandidátka

Zelený list – Liberální kandidátka

Izraelská politická strana Zelený list (Ale Jarok, עלה ירוק) uvedla, že brzo zveřejní množství informací o poslancích, kteří kouří konopí. Mluvčí strany, jejíž členové jdou do voleb v rámci kandidátky „Zelený list / Liberální kandidátka“, sdělil, že strana se chystá „strhnout masku pokrytectví 18 kandidátům do Knesetu, z nichž 14 již poslanci je, kteří v minulosti užívali nebo kupovali marihuanu.“

Strana, která několikrát kandidovala v parlamentních volbách, se zasazuje za legalizaci marihuany, ne však „tvrdších“ drog jako je hašiš nebo heroin.

Jaron Lerman (Yaron Lerman, ירון לרמן) stojící v čele kandidátky strany vyzval „všechny kandidáty a současně poslance Knesetu, kteří užívají marihuanu anebo ji užívali v minulosti, aby se rychle přiznali a vysvětlili veřejnosti, proč je nutné poškozovat pověst uživatelů marihuany podporou trestních sankcí vůči nim, ale proč se to netýká jich samotných.“

Dr. Michael Golan (גולן מיכאל), který je šestý v pořadí na kandidátce Zeleného listu, uvedl, že „informace, které máme, ukazují vysokou úroveň pokrytectví, ale překvapeni tím nejsme. Marihuanu užívá mnoho Izraelců, což naznačuje, že většina považuje její zákaz za nespravedlivý. Nejhorší je, že marihuanu nemůže dostat 100.000 nemocných, kterým by pomohla.“

„Až se dostaneme do Knesetu, budeme společně s členy Liberální kandidátky pěstovat rostliny konopí v našich poslaneckých kancelářích a poskytovat je zdarma těm, kterým v získání léčebné marihuany brání ministerstvo zdravotnictví,“ dodal.

Jako poslanci by členové Zeleného listu byli poslaneckou imunitou chráněni před vyšetřováním za celou řadu trestných činů, i když právní odborníci uvádějí, že není jasné, zda by se imunita vztahovala i na distribuci marihuany.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Green Leaf: We’ll Tell All on Pot-Using MK’s.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv