… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Avi Dichter

Avi Dichter

Izraelský ministr domácí fronty (civilní obrany) Avi Dichter (אבי דיכטר) včera odsoudil zdráhání Evropské unie zařadit libanonský Hizballáh (Alláhovu stranu) seznam teroristických organizací, když debatu na toto téma označil „za takřka vtip.“

„Ptát se, zda je Hizballáh teroristickou organizací, je jako ptát se, zda Paříž patří Francii,“ řekl během návštěvy Francie včera odpoledne novinářům.

„Kdo spí?,“ zeptal se. „Spíme my Izraelci nebo země v Evropě? Není o čem debatovat,“ prohlásil.

„Hovořit o Hassanu Nasralláhovi jako o někom, kdo je jen politik, je směšné,“ dodal.

Výzvu k označení Hizballáhu za teroristickou organizaci včera znovu zopakoval také izraelský velvyslanec u OSN Ron Prosor: „Nemylte se, jediným smyslem Hizballáhu je páchat teroristické skutky jak na Blízkém východě, tak mimo něj.“

„Označovat Hizballáh za charitu je jako označovat al-Kajdu za městskou plánovací organizaci, protože má za cíl zbořit vysoké budovy,“ řekl Prosor. „Byl to nejvíce smrtící útok na evropské půdě od roku 2005,“ uvedl s odkazem na teroristický útok v Burgasu.

„EU musí najít morální a politickou odvahu zařadit Hizballáh na svůj seznam teroristických organizací. Musí vyslat jasné stanovisko, že Hizballáh se nemůže dále zaměřovat na její občany beztrestně.“

Obnovené výzvy vůči Evropské unii, aby označila Hizballáh za teroristickou organizaci, jsou reakcí na oznámení  Bulharska, že Hizballáh je zodpovědný za zmíněný teroristický útok v Burgasu v červenci 2012, při němž zemřelo 5 Izraelců a bulharský řidič autobusu.

USA a Izrael zařadili Hizballáh na seznam teroristických organizací už dávno.

Bílý dům v reakci na bulharské oznámení označil Hizballáh za „teroristickou skupinu, která bezohledně útočí na nevinné muže, ženy a děti a je skutečnou a rostoucí hrozbou nejen Evropě, ale i zbytku světa.“

USA současně vyzvaly Evropskou unii, aby aktivně odkrývala infrastrukturu Hizballáhu a ničila finanční a operační síť teroristů na svém území a bránila tak budoucím útokům.

V rámci Evropské unie se nicméně názory na zařazení Hizballáhu na seznam teroristů liší. Odpůrci zařazení – mezi nejrozhodnější patří Kypr, Francie a Itálie – argumentují tím, že Hizballáh má také politické křídlo a je významnou politickou stranou v Libanonu, takže by bylo obtížné se při politických a jiných jednáních vyhnout setkávání s jeho členy. Fakticky tím říkají, že teroristická organizace, mající politické křídlo, je cosi „lepšího“, než teroristické uskupení, které vraždí lidi bez politického zázemí.

6 reakcí na „Hizballáh, že nejsou teroristé? To je snad žert!“

 • karel napsal:

  Postoj Francie je takový, jaké je demografické složení obyvatel této Arabsko-francouzské socialistické jamahirie. A je také na místě otázka, zda Paříž ještě patří Francii, nebo nějakému arabskému společenství, jen navštivte třeba Montmartre! Socialističtí „intelektuálové,“ absurdně korektní a hlavně zbabělí (jen aby nějaké ty teroristy nenahněvali), kopou hrob euroatlantické civilizaci. A k ním se připojují vládnoucí vrstvy i takových zemí jako je Norsko. Možná se dočkáme toho, že se nakonec při uplatňování politiky appeasementu Norové odstěhují do Grónska a svou zemi vyklidí ve prospěch Palestinců a Hizballáhu. Izrael pak bude mít konečně pokoj.

   • miroslav.barnas napsal:

    Fracuzi uz ani nemaju silu zmenit svoj postoj, lebo okamzite im zacne skakat po hlavach cele pristahovalecke obyvatelstvo. A oni si to kvoli zvratenej predstave o slobode a humanite nechaju. Ak sa postoj zapadoeuropskych zemi nezmeni ihned, su strateni. A v podstate my s nimi. Inak uplne suhlasim s karlem.

 • Vader napsal:

  Obávám se, že migrace Norů do Grónska by vyvolala diplomatický konflikt s Dánskem i místní vládou v Nuuku. To jen k zmiňovanému Norsku.
  Ale jinak souhlasím. Ono se nám všem (míněno obyvatelům evropských zemí, nejen EU) vymstí.

 • Oblovka napsal:

  Naprosto souhlasím s názorem na Arabsko-francouzskou socialistickou jamahirii. Jen si tak říkám, jak nazvat tu naši zem plnou pilně se množících pronikavě inteligentních cikánů a kšeftujících Vietnamců? Kdybychom zde měli Araby my, byli bychom na tom snad ještě hůře než Francie. Bylo by na čase opravdu rozumně a přesně definovat pojem rasismus, xenofobie apod, a to v evropském měřítku. Oprostit se od obav, že nás tyto skupiny obyvatelstva nařknou z rasismu, jakmile jen trochu otevřeně pojmenujeme problémy, které s nimi máme, jakmile vyslovíme pravdu. Je zde tak velká obava, abychom nebyli přirovnáváni k nacistickému Německu, že už z toho, včetně justice, všichni blbneme. Důkazem toho je třeba převzetí ryze cikánského výrazu róm do češtiny a strach používat pro toto etnikum slovo cikán, nalézající se ve Spisovném slovníku jazyka českého. Je třeba začít opravdu řešit otázku nepřizpůsobivých cikánů, Arabů, podvodně kšeftujících a daně neplatících Vietnamců. Tyto skupiny obyvatelstva jen vychytrale parazitují na demokratickém systému a smějí se nám škodolibě do obličeje. Vlády států by měli důsledně hájit zájmy (samozřejmě v mezích práva) svých národů a slušelo by se, aby tradiční evropské velmoci začali rychle uplatňovat velmocenskou politiku hlavně vůči nedemokratické části světa. (Tím myslím i Čínu.) Vlivní politici vidí situaci podobně nereálně, jako tomu bylo ve třicátých letech minulého století v době počínající expanze nacistů. Francie, myslím, už strach z Arabů ve vlastní zemi má. Situace jim začíná přerůstat přes hlavu, ostatně Německo s Turky na tom není také nejlépe. Zvýšená ostražitost našich tajných služeb ohledně Arabů by také byla více než vhodná. Myslím, že bychom jinak mohli být velice snadným cílem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiv