… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hodnocení článků „hvězdičkami“ 4.66/5 (93.10%) 29 ohodnocení

Magen David

takové hvězdičky nebudou

Vážení čtenáři, přátelé, kritici a zejména hlasující,

v týdenní anketě převážil názor, že „hvězdičkování” by mělo být zachováno. Budiž tedy po vaší vůli, hvězdičky jsou zpět. Pokud nebude explicitně řečeno jinak redakcí, platí prozatím vodítko níže. Přesněji, redakce dá vědět, aby byl způsob hodnocení označen jako závazný, nebo byl naopak vetován. Zůstaňte na příjmu. Pozn.: redakce dá vědět v průběhu dne, řiďte se, prosím, nápovědnými popiskami při najetí na tu kterou hvězdičku.

Dosud bylo hlasování nejasné. Někdo hodnotil obsah zprávy, jiný autora a rozbor, třetí pak klikal z důvodu, který nejspíš znal jen on sám.

 

 • 1 hvězdička – strašná zpráva (například vláda zdražila pivo o 10 agorot)
 • 2 hvězdičky – špatná zpráva (například vláda pivo nezlevní)
 • 3 hvězdičky – ani ryba, ani rak (například vláda se cenou piva nebude zabývat, případně čtenáře cena piva nezajímá)
 • 4 hvězdičky – dobrá zpráva (například vláda ani přes nátlak ministrů financí a zdravotnictví pivo nezdraží)
 • 5 hvězdiček – vynikající zpráva (například pivo bude každý jom tov zadarmo, kšeftovat se nebude /vyjma půstů. to dá rozum/)

Hlasování je povoleno pouze jednou. Kdo bude podvádět, je zlosyn.

 

-AZ-

 

5 reakcí na Hodnocení článků „hvězdičkami“

 • Tamar napsal:

  😉 Tohle je taky nejasné.. nebude to fungovat. Nějakou zprávu třeba ohodnotí dva čtenáři. jeden jí dá jedničku, jeden pětku. Jak z výsledného součtu 6 hvězdiček má být zřejmé, že ti dva hlasovali vlastně proti sobě a že třeba nedali každý za tři.. ?? Mohlo by to fungovat, kdyby stupnice byla od -3 do 3.. snad.. 💡

  • admin napsal:

   Hodnocení zpráv je vždy subjektivní. Je to stejně objektivní, jako bodování při skocích na lyžích nebo krasobruslení.
   Vyhodnocení hodnocení jde bayesovsky, nebude to ve stylu „jeden snědl dvě husy, druhý byl o hladu, ale v průměru měli oba jednu husu“.
   Ale nakonec bude mít poslední slovo redakce, já osobně jsem proti hvězdičkování. Pokud přijde ne zrovna řídká zpráva o nějaké ošklivosti, která stála i lidské životy, a v závěru se dozvím, že policie nebo IDF terouše dopadla, resp. nechala na něj dopadnout nějakou pyrotechniku, pak mám hodnotit jak? Za to co provedl terouš jednu hvězdičku, za eliminaci plný počet. Když budu průměrovat, vyjde nic neříkající nezajímavá a neutrální trojka.
   Ale s tím ať si hlavu láme redakce, ne naše crew 😎

 • Scooolie napsal:

  Jak jste si asi všimli, zvítězilo pojetí hlasování, kdy se nehlasuje o tom, zda se článek obsahově líbí, ale o tom, zda by jej čtenáři doporučili k přečtení. Tedy – pokud máte za to, že článek je nezajímavý, nudný, pak jednu hvězdičku. Pokud máte pocit, že by si ho měl přečíst každý, pak hvězdiček pět. Ostatní pocity pak na škále dvě až čtyři.

  Tento způsob hlasování je zřejmě nejrozumnější, protože čtenář oceňuje ne to, zda se mu líbí obsah článku, ale zda článek je přínosný.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv