… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Změny na webu Eretz 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

změny na webuAktualizováno 12.3. ve 21:00

 Vážení čtenáři a návštěvníci,

dnes (10.3./11.3.) proběhlo několik zásadních změn na webu. Pevně doufáme, že k lepšímu. Změny, které se nějakým způsobem dotknou vás všech, můžeme rozdělit do tří kategorií :

 

 1. vzhled
 2. rychlost
 3. funkčnost

 

 • Co se týče vzhledu, pak v případě nespokojenosti sesílejte hromy a blesky na Vadera. Co si uvařil, ať si sní. Po stránce komfortu či diskomfortu se změna nejvíce projeví u uživatelů MS Internet Exploreru. V tomto ohledu předám slovo Vaderovi.

V první řadě musím vyjádřit naprostý nesouhlas s používáním patvaru diskomfort. Jestli něco M$ exploder dokonale vytvoří, pak to bude dyskomfort . Ale dosti pravopisu. Pravdou je, že nešťastníci budou typu dvojího. Ti, kteří používají MS Windows XP (nebo starší) v kombinaci s IE verze nižší než 9, tvoří první typ. Fakt upřímnou soustrast. Web Eretz ale nikdy nebyl, není, a bohdá nebude pro IE optimalizován. Proč taky optimalizovat pro něco, co má s prohlížečem společného tolik, co rogalo s dopravním letadlem. Druhou skupinou jsou uživatelé MS Windows Vista a vyšších verzí, kteří mohou použít IE verze 9 a vyšší. Sice ani oni neuniknou skřípění zubů, ale to je život. A teď trochu vážněji. Zlepšit vzhled i čitelnost si může zejména první skupina výrazně zlepšit používáním ClearType Tuner PowerToy. Písmo bude méně zubaté. Volně ke stažení z webu Microsoftu je ta podivnost zde. Jako obvykle platí zásada, že si po kliknutí ověříte, zda jste opravdu na webu M$ a před spuštěním staženého udělátka zkontrolujete identifikaci autora (t.j. Microsoftu), případně sjedete udělátko asi 8x antivirem. Po nainstalování si nastavte vykreslování tak, aby vám co nejvíce vyhovovalo. Po 58 restartech si funkčnost můžete ověřit opět na webu M$, a to průvodcem na této adrese . Venkoncem se to může projevit i u jiných prohlížečů ve Windows XP; pro Windows Vista je postup podobný, stačí si projít průvodcem. Upozornění – je to v angličtině. Což není žádná hrůza. Samosebou je vždy lepším řešením IE nepoužít, a vyhnout se stresu, očnímu lékaři a záchvatům migrény. Závěrem bych chtěl poděkovat celému admin teamu za testování. Po pár úpravách je souhrn následující – prohlížeče postavené na Gecku jsou v pohodě. Presto v pohodě. WebKit/WebCore/KHTML – až na výjimky v pohodě (Konqueror dopadl stejně děsivě, jako  IE). Trident katastrofa. Mobilní prohlížeče by měly být také v pohodě, protože je jim podstrčena jiná šablona. Testována řada mobilních prohlížečů od platformy Symbian po iOS a Android. Javové prohlížeče mobilních telefonů také nevykazují žádné hrůznosti. Vestavěných mobilních prohlížečů bylo testováno asi 20, rovněž bez větších problémů. Pouze u prohlížeče Opera Mini/Opera Mobile napříč platformami záleží na tom, zda nemáte v nastavení vynuceno desktopové zobrazování. A to je z dnešní operace „Plyšová dýka“ (původně plánovaná pod názvem „Česnekový jogurt“) po stránce grafické asi vše.

 • (Já ti dám dyskomfort, ty rigidní křemíková konzervo !) Ohledně rychlosti ještě bude ledacos k ladění. Prosím vás tedy za celý tým o shovívavost (a konstruktivní zpětnou vazbu) zejména v prvních dnech. Dva případné extrémy, které se mohou projevit, jsou vysoká rychlost servírování obsahu za cenu ne zcela aktuálních dat. Případnou prodlevu ještě budeme ladit. Druhým z extrémů může být za určitých okolností naopak příšerná pomalost (t.j. stav jako dosud) za cenu servírování absolutně čerstvých dat. Opět je vše na doladění, a za zpětnou vazbu budeme vděční. Předpokládám, že invektivy a jiné radosti nejsou běžně považovány za konstruktivní feedback.
 • A dostáváme se k závěru, tedy funkčnosti. Předem považuji za nutné podotknout, že se mohou (a velmi pravděpodobně budou) v začátcích vyskytovat mušky a mouchy. Pokud se vám stránka odmítne načíst – typicky s chybou 502 Bad Gateway – nepropadejte panice. Pravděpodobnost, že se stránka za pár sekund načte sama korektně, hraničí s jistotou. Jsou tu ale i jiné drobnosti, které jsou také důležité. Jednou ze změn, které si pravděpodobně hned všimnete, je absence hvězdičkového hodnocení článků. Je to dáno zejména přetrvávající nejasností jak a proč článek hodnotit. Jaká jsou kritéria atd. Mnozí ze čtenářů považovali přinesenou informaci za hrůznou, ale hodnotili kvalitu informace, nebo styl. Všichni si to budeme muset vyjasnit. Otázka tedy zní: hodnoceni ANO nebo NE? Pokud bude převládat názor, že hodnocení chcete, bude třeba si s redakcí vyjasnit metodiku. Pokud hodnocení neshledáte důležitým, nebude co řešit 😉 Technicky by se toto dalo vyřešit prostou klikací anketou. Není v tom problém. Nicméně za technický tým i za redakci si vás dovolím požádat o prvotní diskusi na fóru, nebo stručný komentář pod příspěvkem. Nezapomeňte však, že komentáře nesuplují fórum.

Stručný nástin změn je u konce, a já přeji jménem redakce i tech teamu krásný den a nový týden.

 

-AZ-

 


5 reakcí na Změny na webu Eretz

 • Refael napsal:

  Pouzivam na svem smartfonu Operamini a Google Chrome, ale u obou neni moznost nastavit na Eretz.cz zobrazit plnou(PC) verzi, pouze mobilni verze. Pokud si chci napr.podivat na rubriku „Nejnovejsi komentare“ a nechodit do jednotlivych clanku, ktere uz jsem si precetl drive. Mobilni verze mi to neumoznuje, nebot defakto zadne rubriky nezobrazuje, pouze samotne clanky.
  Moc by to pomohlo.

 • Vader napsal:

  Jeden by řekl, že máte pravdu 😛 A taky ano. Takže provedena změna. Postupně vše doladím/e. Díky za upozornění.
  V mobilní i desktopové verzi přibyla možnost manuálního přepnutí. Máte pravdu, že dívat se s displejem velikosti fotbalového stadionu na mobilní „unisex“ téma bez možnosti prohlížet stránky ve standardním módu je špatně. Možnost prohlížet jen chronologicky řazené články také.
  Testováno na fyzických i virtuálních mobilech a dvou tabletech. Prohlížeče vestavěné, Dolphin a Opera Mobile + pár emulátorů online.
  Pokud by aktuální mobilní téma zlobilo, zaburácejte.

 • Scooolie napsal:

  Podle sdělení hlavního technického administrátora končí ANKETA o tom, zda na webu ponechat hodnocení článků nebo ne, která je v závěru tohoto článku, DNES před půlnocí.

  Kdo chce ještě hlasovat, může.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv