… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Amira Hass novinářka nebo zrádkyně? 4.91/5 (98.18%) 11 ohodnocení

Amira HassRada Judeje a Samaří podala včera 3. dubna trestní oznámení na novinářku Amiru Hass (עמירה הס) a na deník Ha’aretz za trestný čin podněcování k násilí. Nechvalně známá novinářka chorobně strádající nenávistí k vlastnímu národu – Selbsthass, o čemž výmluvně napovídá její příjmení, totiž ve svém článku napsala, že „házení kamenů (na Židy –D.M.) je nezadatelným právem a povinností toho, kdo se nachází pod cizí nadvládou. Házení kamenů je metaforou odporu.“ Rada Judeje a Samaří ve svém trestním oznámení dále uvádí, že článek Amiry Hass, který list Ha’aretz publikoval, oslavuje všechny ty, kteří házejí kameny,  tak Hass  legitimizuje jejich činy. Hass absolutně pomíjí skutečnost, že vrhání kamenů je těžký a nebezpečný trestný čin ohrožující život. Obrovský kámen, který hodil z protijedoucího auta na projíždějící izraelské auto arabský terorista Vaal Salman Mahmad al-Ardži na křižovatce Chalchúl severně od Hebronu způsobil 23. září 2011 smrt pětadvacetiletého Ašera Palmera a jeho jednoročního syna Jonatana הי“ד.

Ašer Palmer se synem Jonatánem, foto: srugim

Ašer Palmer se synem Jonatánem, foto: srugim

Kámen hozený arabským teroristou 14. března t.r. na izraelské auto u Arielu způsobil jeho havárii při níž byla velmi těžce zraněna tříletá dívka  Odelie ( Adel ) Biton, která dodnes v nemocnici bojuje o život.

Odelia Adel Biton foto: hakolhayehudi.co.il

Odelia Adel Biton foto: hakolhayehudi.co.il

Jen pro úplnost: V úterý 2. dubna se ve vojenském táboře Ofer konalo  před vojenským tribunálem přelíčení s vrahem  Ašera Palmera a jeho syna Jonatana Vaalem al-Ardžím z vesnice Chalchúl, který je obviněn kromě lehčích zločinů i z trestného činu úmyslného zabití.  To, že Amira Hass zašla za hranici přípustného dokazuje i odpověď  na její článek známého levicového a propalestinského intelektuála dr. Josi Beilina, který ji kritizuje a připomíná jí, „ že se nemá unáhlovat, neboť ti, jenž věří v mír, nemají právo nabádat k násilí.“ Svým článkem v Ha’aretzu však Amira Hass nabádala arabské teroristy k násilí. Možná bych měl pro váženou „bojovnici za lidská práva Palesticů“ řešení. Pokud je frustrována izraelskou společností, jistě by své místo našla po boku svých kolegů v Ramalláhu nebo v Gaze, pokud by ji tam Hamás dovolil být novinářkou. Tam by ji jistě nikdo nekritizoval za její názory, neboť tam panuje opravdová svoboda slova a názorů.

5 reakcí na Amira Hass novinářka nebo zrádkyně?

  • Peter Franek napsal:

    Což o to, propalestinských aktivistů je všude dost.. proč to ale otiskl Haaretz? Bylo to otištěno úplně bez nějakého komentáře?…

  • Hana Mayer napsal:

    Jedná se o autorský článek kmenové reportérky Haaretzu, Nejedná se o komentovanou citaci . Článek můžete najít i v anglické verzi Haaretzu z 3.4.2013 .

  • smal napsal:

    V Izraeli pokud vím neexistuje trest smrti, ale zřejmě by neškodilo, když má ta osoba tak kladný vztah k muslimům, aby měla možnost být trestána dle práva šária, a byl by od ní pokoj jednou pro vždy.;

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv