… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Egypt vyčítá Hamasu střelbu raket do Izraele 5.00/5 (100.00%) 20 ohodnocení

img280254

Egypt žádá od Hamasu vysvětlení proč dopustil, aby teroristické skupiny střílely rakety na jižní Izrael. V posledních dnech bylo na oblast Eškol vystřeleno několik raket,  poprvé od ukončení Izraelské vojenské akce Obranný (nebo také oblakový) sloup. Egypt tehdy garantoval ukončení střelby raket z Gazy. Podle arabských médii poslal Egypt Hamasu nótu v které se kriticky vyjádřil k neochotě Hamásu dbát podmínek příměří. Egypťané také na stížnost Hamásu, že Izrael uděřil proti Gaze, odpověděl, že je to vina Hamasu, který se nedokázal postarat o to, aby byl zachován klid zbraní. Hamas přiznal svojí odpovědnost za situaci v Gaze a požádal Egypt, aby informoval Izraelskou stranu, že podnikl kroky, aby nedocházelo ke střelbě raket na Izrael.

Odpovědnost za nedávné raketové útoky převzaly Brigády Al-Aqsa a označili střelbu raket jako pomstu za smrt teroristy Abu Hamdia.

Ministr obrany Izraele Moše Jaalon ostře odsoudil střelbu raket z Gazy a jednoznačně dal najevo, že Izrael nebude trpět tento způsob ohrožování civilního obyvatelstva. Ministr průmyslu a obchodu Naftali Bennett řekl při setkání se svým norským kolegou Espenem Barth Eidem, že Izrael se musí bránit proti terorizmu z Gazy. Tisíce raket, které dopadly do Izraele z Gazy rozbily zbytky nadějí izraelské veřejnosti, že mír je možné vykoupit územními ústupky. Izraelské děti mají právo na klidný návrat do školy po pesachových prázdninách a nemají mít strach že raketa spadne do jejich tříd.

 hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Reports: Egypt Slams Hamas Over Rocket Attacks on Israel.

11 reakcí na Egypt vyčítá Hamasu střelbu raket do Izraele

 • Ripper napsal:

  už žádné územní ústupky, a v Gaze bych byl pro scénář likvidace vedení Hamásu, a opětovné obsazení a osídlení pásma ….nebo je rovnou vyhnat do Egypta :))

 • Ripper napsal:

  poznámka k názvu operace sloup oblakový je doslovný překlad ale jinak Pilíř Obrany 😉 ale to jen tak pro zajímavost … jinak chci tady se více vyjádřit k území Izraele. Daň za válku je ztráta území přece správná věc, takže nechápu jak kdysi Olmert uvažoval o navrácení Golan Sýrii, to je nepředstavitelné, nikdy se Izrael nesmí zříct Golan, a zvlášt ne za mír, protože jak víme, tahle anticivilizace nikdy nebude mít vůdce, který by usiloval o mír s Izraelem, a kdyby ano, tak třeba jen do doby než by se objevil další nepřítel v čele, takže nevzdát se…byla by to velká slabost, a o to muslimové usilují, a v Evropě se jim to velmi daří, a politici? demokracie…jo demokracie je hezká, ale má být demokracií pro vlastní občany národa, ne pro přistěhovalce, sakra! …další věc k Jeruzalému, taky dan za vyvolání války, třeba jim to naplno říct, že územní ústupky už nebudou, nikdy a v ničem, protože za tuhle situaci můžete si sami a konec debat na tohle téma…mrzí mě ale že betlém patří pod palestinskou správu a je téměř muslimsko arabský…no nic, ale Gaza, tam se nikdy nemělo konat vyklízení osad, ač jsem měl Šarona rád, tímhle svým velmi slabým a hloupým postojem zklamal velké množství židů, izraelců, křestanských sionistů atd… protože Gaza a osady v ní, byla také daň za válku… napadla mě myšlenka, přestěhovat všechny palestince, včetně izraelských arabů, kteří nesouhlasí s židovskou politikou státu Izrael do pásma, a necht si stvoří druhý Singapur, když tak chtějí mít svůj stát, ale tohle je jak českým menšinám dát území a čekat že by si životaschopný stát stvořili 😀 …ale uvažování o nějakém koridoru přes Negev do pásma, to v žádném případě, druhá věc předat pásmo Egyptu, nebo…s gazy přesídlit do judei a Sámaří ale do již vytyčených hranic Izraelem, protože je to naše Země, a vaše daň za válku, protože nikdo jiný z arabských států si je k sobě nevezme, to je jak čekat že si české menšiny vezme například k sobě Polsko 🙂 )ti jim nikdy nedali občanství, a to měl izrael udělat s izraelskými araby, kteří ve velké většině jsou vlastizrádci) No nevím, je to složitá situace, ale měl by o ni rozhodnout Izrael, ne palestina, ne svět, a hlavně žádné územní ústupky… chtěli ste válku, prohráli ste válku a s tím i území, které bude navždy daní za vaše chybná rozhodnutí Arabsko-muslimský světe !

  Druhý a poslední warn. Vy víte za co. -AZ-

   • admin napsal:

    Opravdu nevíte za co? Ani pokud si Váš text přečtete znovu?
    Svoboda Vašeho slova končí tam, kde :

   • začíná překračovat hranice vymezené platnou legislativou ČR
   • v rozporu s pravidly pro komentáře
   • Diskutovat o warnu nehodlám a nebudu. Popřemýšlejte a na téma warnu už ani slovo, prosím. V opačném případě bych, ač nerad, musel sáhnout po banu.

    • jr.buchar napsal:

     Dobrý den! Jsem tu nový a zaujalo mě, p. admine, v čem konkrétně p. Ripper ve svém příspěvku „začíná překračovat hranice vymezené platnou legislativou ČR“.

     Zajímá mě to především proto, abych se orientoval, jak to zde ohledně komentářů „chodí“.

     Předem děkuji za odpověď.

     • admin napsal:

      Vážený jr.buchare, který jste tu asi tak nový, jako kvalitní portské.

     • „v čem konkrétně p. Ripper ve svém příspěvku “začíná překračovat hranice vymezené platnou legislativou ČR”
     • Před lehkou editací už tu byl silně cítit rasismus. Tak nějak nahnědle. Jako bych četl německý plátek z 30. let minulého století.

     • „Zajímá mě to především proto, abych se orientoval, jak to zde ohledně komentářů “chodí”.
     • To je jednoduché, chodí to podle pravidel

     • „Předem děkuji za odpověď.“
     • Není zač.

  • boh napsal:

   Někde bylo uveřejněno, že pásmo Gazy bylo pod egyptskou správou až do r. 1973 (?), kdy bylo obsazeno Izraelem spolu se Sinajským poloostrovem. Když na konci 70. let probíhaly mírové rozhovory mezi Izraelem a Egyptem, kdy byl Sinajský poloostrov předáván zpět Egyptu výměnou za mír, tak Egypt podmínil uzavření mírové smlouvy tím, že si Izrael pásmo Gazy ponechá pod svou správou. Jestli je to pravda, tak už tehdy Egypt musel vědět, kdo toto území ovládá a nechtěl s ním už tehdy mít nic společného. A Izraeli zůstalo pásmo Gazy jako Černý Petr. Opravte mne, prosím, jestli tomu tak není. Děkuji.

 • Scooolie napsal:

  Přátelé, náš admin je hodný člověk, maličko militaristický, ale s holubiččí povahou. Bezbranné mouše by neublížil. Ale jak jsem z rozhovoru s ním pochopil, začínají se mu probouzet žaludeční vředy z toho, že zjevně tu kdosi má problém pochopit Pravidla pro komentáře. Přečíst si je může v záhlaví každý, já zde nyní napíši velmi velmi stručné shrnutí:

  1) Kritika je přípustná, urážení ne. Kritika má být adresná, nikoliv plošná. Rasismus ani v náznaku netrpíme.

  2) O tom, co je a co už není přípustné rozhoduje admin. Diskuse s ním je vhodná jen tehdy, když o ni výslovně požádá. Má neomezenou pravomoc komukoliv zakázat dočasně nebo trvale přístup s odkazem na porušení Pravidel. Jeho rozhodnutí je vždy správné, i kdybyste měli pocit, že správné není, a proti jeho rozhodnutí není přípustné žádné odvolání.

  Děkuji za pochopení.

 • Oblovka napsal:

  Souhlasím s Ripperem. Podle mne máte zdravé názory. O rasismus nejde, maximálně o xenofobii – strach z imigrace. Situace se bude muset jednou stejně řešit. Amid si trochu plete pojmy. Doporučuji Amidovi se na vlastní kůži seznámit se situací.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv