… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
John Kerry: naděje na mír rok, dva, potom už nebude o čem hovořit 3.53/5 (70.67%) 15 ohodnocení

img414574Americký státní sekretář John Kerry varoval ve středu, že naděje na mír na Středním východě je možná v období roku, dvou, ale více času podle něj není. Po návratu ze svých diplomatických cest po Středním a Dálném východě se tak vyjádřil před americkými zákonodárci. Podle Kerryho, který převzal úřad v únoru a od té doby již třikrát navštívil Střední Východ, sama tato skutečnost svědčí o tom, že se se vší vážností pokouší najít řešení jak dosáhnout míru v regiónu. Před výborem pro zahraniční záležitostí objasnil priority směrem do zahraničí v rámci diskuse o rozpočtu pro rok 2014. Řekl, že nemá jasný plán, který by mohl Kongresu předložit, protože: „… dosud jsme se v procesu nedostali ke kritickým bodům.“ Pokračoval v následující vizi: „Mohu se zaručit, protože věřím v možnost existence dvou států pro dva národy, která ovšem nebude dlouho trvat, máme na to omezené časové období – rok , rok a půl do dvou let – později již nebude o čem mluvit.“ varoval . Kerry, který se právě vrátil ze své čtvrté zahraniční cesty, kdy navštívil Izrael i území pod Palestinou správou – Palestinu, řekl, že obě strany chápou vážnost situace a hledají cesty, jak opět zahájit jednání. Kerry pokračoval „Musíme se všichni dobře připravit a já od Kongresu žádám ještě trochu času.“ Šéf americké diplomacie nyní připravuje plán – který má připravit situaci na mírová jednání, aniž by s nimi přímo souvisel a totiž upevnit eknomiku na územích pod Palestinskou správou a tak přispět k vzájemné důvěře mezi stranami konfliktu.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku  Kerry: Year, Two Left For Peace, ‚Or It’s Over‘

 

2 reakce na John Kerry: naděje na mír rok, dva, potom už nebude o čem hovořit

  • Ripper napsal:

    Naděje na mír je mrtvá už dávno, jsou tu jen dvě možnosti, že Jordánsko nabídne všem palestinským arabům žijících pod palestinskou správou na okupovaném území Izraele, a Izrael následně anexuje Západní břeh, nebo nakonec se jim ten stát dá, oni toho využijí k ostřelování Izraele a především Tel Avivu, Izrael následně obsadí Západní břeh a pro palestince to bude definitivní prohra, ztrátí jakékoliv pravomoce a sami se odsunou do Arabských zemí…

  • Tomáš Kolský napsal:

    Proč by pořád mělo být rovnítko mezi řešením na bázi dvou států a mírem? Arabové si vládnou sami do značné míry v rámci Palestinské samosprávy, úplně pak v Gaze, ale není mi jasné, jak to všechno přispělo k míru? Je ten postulát „dva státy = mír“ správně? A pokud si to někdo myslí, proč to ještě nijak pořádně nezdůvodnil?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv