… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ministr obrany Yaalon varuje: za rakety na Sderot bude tvrdá odpověď 5.00/5 (100.00%) 23 ohodnocení

img380200Teroristé z Gazy zaútočili během 24 hodin podruhé raketovým útokem na město Sderot v jižním Izraeli. Siréna, známá pod názvem „červená barva“ varovala před útokem. Obě rakety spadly v otevřeném prostoru a nezpůsobily viditelné ztráty. V této větě ovšem není vyjádřeno to, jaké okem neviditelné ztráty taková raketa způsobí například na psychiku dětí ale i dospělých.

V úterý byly poprvé vystřeleny dělostřelecké granáty na Izrael. Letectvo IDF odpovědělo leteckým útokem, prvním po operaci „Obranný sloup“ v listopadu minulého roku. Také ze Sýrie dopadly dělostřelecké granáty na Golanské výšiny. IDF odpověděla střelbou na místo odkud bylo stříleno a v důsledku toho byl zdroj útoku zničen.

 „Odpovědnost za jakoukoli střelbu na Izrael z Gazy nese Hamas“, řekl ministr obrany Moše Yaalon. A pokračoval: „V žádném případě nepřipustíme útoky na naše civilisty anebo armádu.“

K střelbě na Golanských výšinách se vyjádřil následovně: „Také na Golanských výšinách nejsme ochotni ignorovat střelbu ze Sýrie na izraelské teritorium, ať už je náhodná anebo plánovaná.“ A vysvětlil: „Budeme reagovat rozhodně, v momentě, kdy rozeznáme zdroj odkud je na naše území stříleno, zlikvidujeme ho bez váhání, tak jak jsme to učinili včera a v předchozích případech.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku  Rockets on Sderot, Ya’alon Warns of Tough Response.

2 reakce na Ministr obrany Yaalon varuje: za rakety na Sderot bude tvrdá odpověď

  • karel napsal:

    Nelze, než souhlasit. Každý, kdo nezapomněl například dějiny Československa ví, jak to dopadá, když se ustupuje násilí. Jen tzv. „ochránci lidských práv“ už zase štěkají, co že si to ten Izrael zase dovoluje zabíjet nevinné arabské obyvatelstvo v Gaze.

  • ari napsal:

    Smysl pro takt byl, že se neodpovědělo na útok raketami během návštěvy prezidenta Obamy. Dejme tomu, že to bylo podle nějakého – třeba státnického protokolu, Pak už zas nastal Izraeli čas na rutinní a přímočarou práci. Práce ministra obrany je bránit, takže buď boj a nebo se mladí inženýři a studenti polytechniky v Gaze budou muset orientovat na nějakou jinou vzrušující tématiku.Třeba vymyslet něco, aby nemuseli být udržování při životě pomocí darovaných peněz z jiných zemí, nebo do konce ze země, kterou vytrvale chtějí zničit. K jejich smůle jsou na budování něčeho zatím mentálně nezralí.A pak je škoda každé izraelské střely, která nevyletí včas.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv