… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ministr Schwarzenberg přijal palestinského ministra zahraničí 2.88/5 (57.65%) 17 ohodnocení

Rijád Malkí, Karel Schwarzenberg

Rijád Malkí, Karel Schwarzenberg

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg přijal dne 2. dubna 2013 v Černínském paláci palestinského ministra zahraničí Rijáda Malkího.

Jednalo se o reciproční návštěvu navazující na setkání obou ministrů v Ramalláhu v květnu 2012. K hlavním tématům jednání patřily vývoj situace v Sýrii, regionální kontext s důrazem na roli Kataru, Muslimského bratrstva či výsledky březnové návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy na Palestinských územích a v Izraeli.

Oba ministři se shodli na dalším rozvoji a posílení bilaterálních vztahů vytvořením společné mezivládní Česko-palestinské komise pod vedením ministrů zahraničních věcí.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva zahraničí České republiky, které jej publikovalo pod názvem Ministr Schwarzenberg přijal palestinského ministra zahraničí.

Další informace ve zprávě oficiální tiskové agentury Palestinské správy WAFA الاتفاق على تشكيل لجنة حكومية فلسطينية تشيكية مشتركة

8 reakcí na Ministr Schwarzenberg přijal palestinského ministra zahraničí

 • Ripper napsal:

  nerozumím tomu, když Česko hlasovalo proti palestinskému státu v OSN, proč tedy přijímá toho teroristu?…pan nacistický kníže šláfenberg by měl přestat hrát na dvě strany !

 • Oblovka napsal:

  Ministr Schwarzenberg už před časem jednal v Izraeli značně neobratně a nabyl jsem přesvědčení, že je jaksi neinformovaný.
  Během prezidentských voleb udělal doslova kopanec se svým vyjádřením ohledně Benešových dekretů, přestože mu jeho volební tým doporučoval, aby pouze řekl, že souhlasí s dřívějším výrokem Zemana, že jsou dnes dekrety již vyčpělé a více otázku nerozebíral. Karel si ale ješitně trval na svém a řekl naplno, co si myslel, nehledě na důsledky.
  Na konci března jsem se dočetl, že chce Schwarzenberg , který je mimo jiné i předsedou vládní komise pro národnostní menšiny,na nejbližším zasedání vlády navrhnout, aby byly vietnamské a běloruské menšiny uznány za národnostní menšinu, což osobně považuji za malér. Takto bychom překonali muslimy zaplavenou Francii a navíc si normální lidé spíše přejí, aby tito ničitelé národního hospodářství, kšeftaři a neplatiči daní byli z republiky vyhoštěni. Zde už bych řekl, že Karel je … (nemohu být až tak upřímný).
  Po přečtění tohoto článku se mi ale mnohé vyjasňuje. Schwarzenberg býval velkým přítelem humanisty Havla a chce se mu vyrovnat. Je to možná hodný člověk, ale počíná si, jako slon v porcelánu a na politika, natož na ministra zahraničí, se naprosto nehodí.

  • Peter Franek napsal:

   Sice také nerozumím současnému kroku KS, ale to co píšete nemá hlavu a patu, mícháte vše se vším, lepší napsat jednoduše že se na něj zlobíte.

 • admin napsal:

  Ripper, Oblovka, Nofar – kroťte se.
  Komentáře zamčeny. Toto není fórum a některé výroky bych s chutí …lehce editoval.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv