… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Šimon Peres a Benjamin Netanjahu kondolovali USA 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

Šimon Peres a Benjamin Netanjahu

Šimon Peres a Benjamin Netanjahu

Prezident Izraele Šimon Peres (Shimon Peres) a předseda vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) včera večer hostili každoroční recepci pro zahraniční diplomaty a konzulární pracovníky v Izraeli, kteří přišli poblahopřát Státu Izrael k jeho 65. výročí.

Prezident Peres v projevu k diplomatům vyjádřil soustrast Izraele nad úmrtími 3 lidí a zraněními další více než 140, k nimž došlo v Bostonu při výbuchu bomb v závěru tamního maratonu. „Jménem izraelského národa a židovského lidu chci vyjádřit naše kondolence všem rodinám, které utrpěly ztráty, a přání brzkého uzdravení zraněným,“ řekl prezident. „Ve chvílích jako je tato, jsme všichni jedna rodina. Cítíme s rodinami, které zaplatily, tak vysokou cenu.“

„Terorismus je dnes velkým problémem. Terorismus není politikou vlád, ale hrozbou, která působí strach a rozpolcenost a ničí nevinné lidi,“ dodal Šimon Peres.

Prezident také hovořil o blízkovýchodním mírovém procesu. Ocenil Netanjahua za jeho podporu vzniku arabského Palestinského státu v Judeji a Samaří. „Národ je dnes sjednocen kolem dvoustátního řešení,“ prohlásil Šimon Peres. „Je lepší žít v míru a v sousedských vztazích, než v neustálém sporu v jediném státě. Musíme jednat a můžeme toho s Palestinci dosáhnout. Není to otázka toho či onoho vedoucího představitele. Slyším, co předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás říká. Nesouhlasím s ním ve všem, ale je pevný ve svém přesvědčení a postoji proti terorismu. Jsem si jistý, že budeme schopni překonat rozdíly mezi námi,“ dodal prezident.

Také premiér Benjamin Netanjahu se vyjádřil k úmrtím v Bostonu. „Den radosti se v Bostonu změnil v den tragédie a strachu. Poslali jsme naše kondolence prezidentu Obamovi, americkému lidu a rodinám obětí. Dnes stojí Izrael bok po boku s americkým lidem.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Peres, PM Express Condolences Over Boston Deaths.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv