… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Syrská povstalecká Fronta Al-Nusra se přihlásila k Al-Kajdě 3.91/5 (78.18%) 11 ohodnocení

demonstrace na podporu Fronty al-Nusra v Aleppu

demonstrace na podporu Fronty al-Nusra v Aleppu

Vůdce syrské povstalecké Fronty Al-Nusra Abú Mohamed al-Džavlání (Abu Mohammed al-Jawlani) včera prohlásil, že jeho hnutí je součástí Al-Kajdy a slíbil věrnost jejímu vůdci Ajmánu al-Zavahrímu (Ayman al-Zawahiri).

Vůdce syrských džihádistů současně odmítl, že došlo ke sloučení větví Al-Kajdy v Sýrii a Iráku.

„Synové Fronty Al-Nusra slibují věrnost šejchu Ajmánu al-Zavahrímu,“ prohlásil al-Džavlání na nahrávce, o níž následně informovala BBC, AFP a další světové agentury.

Vůdce syrských džihádistů dodal, že „s námi nikdo nekonzultoval“ prohlášení vůdce irácké větve Al-Kajdy Abú Bakra al-Baghdádího, který předevčírem oznámil sloučení irácké a syrské větve světové džihádistické organizace.

„Informujeme vás, že ani velení Al-Nusra ani její poradní rada ani její hlavní velitel o tomto prohlášení nevěděli. Dozvěděli jsme se o něm z médií a pokud to byl autentický projev, s námi konzultován nebyl,“ uvedl al-Džávlání v prohlášení s tím, že jeho skupina se měnit nebude.

vlajka fronty al-Nusra v Sýrii

vlajka fronty al-Nusra v Sýrii

„Fronta al-Nusra nebude měnit svoji vlajku, i když bude i nadále hrdá na vlajku Islámského státu Irák, na ty, kdo jej nesou, a ty, kdo se pro něj obětují a prolévají svoji krev,“ prohlásil al-Džávlání s tím, že také bojoval v Iráku pod vlajkou Islámského státu Irák.

Džavláního prohlášení následuje den poté, kdy irácká al-Kajda, vystupující pod již zmíněným názvem „Islámský stát Irák“, prohlásila, že džihádisté v Iráku a Sýrii nyní bojují „pod společnou vlajkou Islámského státu v Iráku a Levantě“ a v reakci na výzvu al-Zavahrího, aby povstalci v Sýrii vytvořili Islámský stát.

Otevřené přihlášení se Fronty al-Nusra k džihádistům je ranou ostatním povstalcům z tzv. Svobodné syrské armády, kteří se ihned od spojení s islámskými teroristy distancovali. Naopak pro režim prezidenta Bašára Assada se jedná o jednoznačný důkaz správnosti tvrzení, že syrská vláda bojuje proti islamistickým teroristům, financovaným sunitskými státy.

Fronta Al-Nusra je jednou z vojensky nejúspěšnějších částí povstaleckého vojska. Známá se stala sebevražednými bombovými atentáty na vedoucí syrské vládní představitele, stejně jako úspěchy v boji proti vládním vojskům.

2 reakce na Syrská povstalecká Fronta Al-Nusra se přihlásila k Al-Kajdě

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv